ONS Altın Düşüyor! Gram Altın ve Çeyrek Altın Yükselmeye Devam Ediyor

Yeni haftanın ilk işlem gününde ABD'den gelen haberler piyasaların doğrudan etkilenmesine neden oldu.

ONS Altın Düşüyor! Gram Altın ve Çeyrek Altın Yükselmeye Devam Ediyor
Yeni haftanın ilk işlem gününde ABD'den gelen haberler piyasaların doğrudan etkilenmesine neden oldu. ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 1.53 bandının üzerine çıktı. Tahvil faizlerinin artması güne 7.54 TL'den başlayan dolar kurunun gece saatlerinde 7.77 TL bandına kadar yükselmesine neden oldu.

Dolar kurunda yaşanan bu gelişmeler, altın fiyatlarında da hissedildi. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yükselmesinin altın fiyatlarına etkisi ve oluşan son tablo sizlerle.

ONS ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR?

ABD'de 10 yıllık faizlerin yükselmesi yatırımcıların ilgisinin oraya dönmesine neden oluyor. 10 yıllık faizlerin son bir yılın zirvesi olan yüzde 1.625 bandına çıkması daha sonra FED kanadından gelen açıklamalar altın yatırımını geri plana itti.

FED Başkanı Powell'ın geçen hafta yaptığı konuşmasında müdahaleye gerek olmayacak açıklaması ve gevşek para politikasının devam edeceği sinyalleri altın fiyatlarının küresel bazda değer kaybı yaşamasına neden oldu. Tahvil faizlerinin yükselme döneminde ons altın 1810 dolar bandından 1685 dolar seviyesine kadar düştü.

ONS ALTIN, GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Ons altın haftanın ilk gününde değer kaybını sürdür. Ons altında yaşanan değer kaybının tam tersi bir süreç gram altın ve çeyrek altında yaşanır. Gram altın ve çeyrek altın yükselme eğilimindeler.

Ons altın yeni güne 1684 Dolar seviyesinden başladı.

Gram altın 421 TL bandında bulunuyor.

Çeyrek altın ise 695 TL'den güne merhaba dedi.

Haftanın ikinci işlem gününde cumhuriyet altını 2 bin 835 TL, tam altın 2 bin 783 TL, yarım altın 1391 TL 22 ayar bileziğin gram fiyatı 385 TL bandında yer alıyor.
Yorumlar (0)