EKONOMİ

Ons Altın Kritik Bandın Üzerine Çıktı! Gram, Çeyrek Altın Fiyatları da Yükselecek Mi?

Küresel piyasalarda ons altın 1850 dolar bandının hemen üzerine çıkmış durumda. Ons altın için uzmanların kritik eşik olarak gösterdikleri bu seviyenin ardından altını olanlar fiyatların yükselip yükselmeyeceğini merak ediyorlar. Peki altın fiyatlarında son durum nedir? İşte yanıtı...

Küresel piyasalarda ons altın 1850 dolar bandının hemen üzerine çıkmış durumda. Ons altın için uzmanların kritik eşik olarak gösterdikleri bu seviyenin ardından altını olanlar fiyatların yükselip yükselmeyeceğini merak ediyorlar. Peki altın fiyatlarında son durum nedir? İşte yanıtı…

Küresel piyasalarda yaşanan son gelişmeler ABD, Çin ve Avrupa kaynaklı ekonomi haberleri altında yeni bir trendin başlamasına neden oldu. 

Ons altın fiyatlarında hissedilen yükselme eğrisinin ise gram altın ile çeyrek altın fiyatlarına nasıl yansıyacağı merak ediliyor. Hafta ortasında gram altın, çeyrek altın ve ons altın fiyatlarında oluşan son tablo .ile uzmanların kısa orta vadeli değerlendirmelerini paylaşıyoruz. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ, DÜŞECEK Mİ?

Altın fiyatlarına dair yapılan uzman değerlendirmelerinde aşılama çalışmaları üzerinde duruluyor. Aşı kullanım orannın artması salgının endişelerinin azalması durumunda yatırımcıların daha fazla risk alabilecekleri bu durumun da altın fiyatlarını düşürebileceği değerlendiriyor. 

Uzmanlar altın fiyatlarının aşağı yada yukarı yönlü hareketinde ons altın fiyatlarında yaşanaak gelişmeleri izliyorlar. Yukarı yönlü hareketlenmede uzmanlar 1850 dolar bandı ile 1900 dolar bandını hedef gösteriyorlar. 

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Ocak ayının son hafta ortasında ons altın 1850.75 dolar bandında bulunuyor. Uzmanların kritik eşik gösterdikleri bu seviyenin altına veya üzerien yönlü bir hareketin olmasının gram altın ve çeyrek altın fiyatlarına yansıması bekleniyor. 

Gram altın yeni güne 437 TL’den giriş yaptı. 

Çeyrek altın ise 722 TL bandında bulunuyor. 

Yeni günde cumhuriyet altını ise 2943 TL seviyesine çıkmış durumda. Yarım altın 1445 TL tam altın ise 2890 TL’den alıcı buluyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 400 TL bandından işlem görüyor. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir