ONS Altın Kritik Eşikte Tutundu! Gram Altın, Çeyrek Altın İşlem Fiyatları

Uzmanlar ons altın için 1720 dolar bandını kritik eşik olarak gösterdiler. Bu seviyenin altında altın fiyatlarının düşebileceği uyarısında bulunan uzmanlar yukarı yönlü hareketler için 1740 dolar seviyesini işaret ediyorlar. Peki olağan durumda gram altın ve çeyrek altın kaç TL?

ONS Altın Kritik Eşikte Tutundu! Gram Altın, Çeyrek Altın İşlem Fiyatları
Küresel piyasalarda ve altın fiyatlarında ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin etkisi hissedilmeye devam ediyor. Faiz oranlarında yaşanan artışlar dolar kurunun gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında yükselmeye altın fiyatlarının baskılanmasına neden oldu.

Altın fiyatlarında küresel bazlı gelişmelerin etkileri sonucu oluşan son değişimler, uzmanların kısa vadeli altın tahminleri ve günün ilk işlem rakamları haberimizde.

ONS ALTIN KRİTİK BANDIN ÜZERİNDE

Ons altının bulunduğu bant aralığına dair uzmanlar dikkat çeken açıklamalarda bulundular. Özellikle ons altının devam eden faiz yükselmesi karşısında 1720 dolar seviyesinin altına düşmediğini vurgulayan uzmanlar yukarı yönlü hareketlerde bu seviyenin önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Tahvil faiz oranlarının yükselmesi durumunda bu seviyenin izleneceğini ifade eden uzmanlar, yukarı yönlü hareketlerde ise ilk olarak 1740 dolar ve 1760 dolar bantlarının takip edileceğini ifade ettiler. Tahvil faizlerinin yeniden yükselmesi durumunda ons altının düşebileceği değerlendirmeleri de geldi.

YENİ İŞLEM GÜNÜNDE İLK RAKAMLAR

Küresel piyasalarda altın fiyatları için ABD tahvil faizleri yakından takip edilirken oluşan son durum sonrası hafta ortası fiyatlarını aktarıyoruz. İşte tüm altın çeşitlerinde yeni işlem gününün ilk rakamları.

ONS Altın hafta ortasına 1731 Dolar seviyesinden başladı.

Gram altın bir önceki işlem gününe düşük seviyeden 417 TL'den işlem görüyor.

Çeyrek altın da değer kaybederek 689 TL'den alıcı buluyor.

Hafta ortası altın fiyatlarında cumhuriyet altını 2 bin 808 TL'den güne merhaba dedi. 22 ayar bileziğin gram fiyatı 382 TL seviyesinde yer alırken yarım altın 1378 TL'de. Tam altın ise günün ilk işlem saatlerinde 2 bin 757 TL'de.
Yorumlar (0)