Ons Altın Psikolojik Sınırın Üzerinde Çıktı! Altın Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Şubat ayının son haftasının ilk işlem gününde altın fiyatları yön değiştirdi.

Ons Altın Psikolojik Sınırın Üzerinde Çıktı! Altın Yükselmeye Devam Edecek Mi?
Şubat ayının son haftasının ilk işlem gününde altın fiyatları yön değiştirdi. Bir süredir kademeli olarak değer kaybı yaşayan altın fiyatları, yeni haftaya yükselerek girdi. Haftanın ilk işlem gününde artan altın fiyatları, uzmanların kritik eşik olarak gösterdikleri seviyeyi de aştı.

Altın fiyatlarında yaşanan bu artışın ardından ise altını olanlar veya altın alacaklar yükselmenin devam edip etmeyeceğini araştırıyorlar. Yeni işlem gününün ilk işlem saatlerinde altın fiyatlarında oluşan son durum ile analistlerin altın beklentileri.

ONS ALTIN 1800 DOLAR BANDINI AŞTI

Küresel piyasalarda ons altın geçtiğimiz hafta içerisinde değer kaybetti. Yatırımcıların ilgisinin azalması, Çin ve Hindistan gibi altın fiyatlarında etkin rol oynayan ülkelerde satışların azalması, risk alma iştahının artması altın fiyatlarının düşmesinde en önemli etmenler oldu.

Ons altın fiyatları uluslararası piyasalarda ilk kritik nokta olarak 1800 dolar bandının gerisine düştü. Bu seviyeden sonra değer kaybına devam eden ons altın 1775 dolar seviyesinin de altına indi. 1770 dolara kadar düşen ons altın yeni haftanın ilk işlem gününde toparlandı. Küresel piyasalardan gelen haberler ile yükselen ons altın 1800 bandını kırarak üzerine çıktı. Ons altında son durum şu şekilde.

  • Ons altın yeni işlem gününe 1808 Dolar bandında.
ALTIN FİYATLARINDA OLUŞAN SON DURUM

Ons altın fiyatlarında yaşanan yükselme gram altın fiyatlarında hissedildi. 400 TL sınırının altına çekilen ve 396 TL seviyelerini gören gram altın son 7 ayın en düşük değerine düşmüştü. Ons altının yeni günde yukarı çıkmasıyla birlikte gram altın da 400 TL psikolojik sınırını aştı.

  • Gram altın yeni işlem gününe 408 TL'den giriş yaptı.

  • Çeyrek altın ise yaşanan yükselme sonrası 674 TL seviyesinde yer alıyor.


Gram altın ve çeyrek altında yaşanan yükselmenin ardından ise diğer altın fiyatlarında oluşan son durum. 22 ayar bileziğin gram fiyatı yeni günü 374 TL'den açtı. Tam altın 2 bin 699 TL seviyesinde alırken yarım ise 1349 TL bandında bulunuyor. Gremse altın ise 6 bin 748 TL.UZMANLARIN KISA VADELİ ALTIN YORUMLARI

Uzmanlar kısa vadede altında 1800 dolar bandı ile 1820 dolar bantlarının izleneceğini belirttiler. Altında değer kaybında 1800 dolar seviyesinin kritik eşik olarak gösteren uzmanlar, yukarı yönlü hareketlenmelerde ilk hedef olarak 1820 dolar eşiğini izleyecekler.
Yorumlar (0)