ONS Altın Tarihi Zirve Yolunda! Bayram Sonrası ilk İşlem Gününde Gram Altın

Küresel piyasalarda altın değer kazanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı sürecinde artan ons altın fiyatlarıyla gram altın ve çeyrek altın fiyatları da yükseldi. Yeni işlem gününde oluşan son durumu altın fiyatlarına ilişkin uzman yorumlarını haberimizde ele alıyoruz. İşte küresel piyasalarda altın fiyatları.

ONS Altın Tarihi Zirve Yolunda! Bayram Sonrası ilk İşlem Gününde Gram Altın

Küresel piyasalarda ons altın yükselme eğilimine devam ediyor. 

Koronavirüs salgınında ikinci dalga etkisi yatırımcıları her daim güvenli liman olan altına yönlendiriyor. Altın fiyatları bu dönemde oldukça yüksek oranda artarken bu yükselişin ardından son değer tablosu şöyle oldu. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Ağustos ayının ilk işlem gününde küresel piyasalarda ons altın 2000 dolar bandını hedefliyor. Yükselişini sürdüren ons altın yeni işlem gününün ilk saatlerinde 1976 Dolar bandında bulunuyor. Uzmanlar ons altının koronavirüs salgını endişeleri nedeniyle yükseldiğini ifade ediyorlar.

Ons altın fiyatlarında yaşanan bu artışın ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında oluşan son durum ise şu şekilde;

Gram altın yeni işlem gününün ilk saatlerinde 441 TL bandında bulunuyor. Çeyrek altın ise 730 TL seviyelerinden işlem görüyor. Cumhuriyet altını ise yeni işlem gününün ilk saatlerinde 2 bin 974 TL'den alıcı bulurken tam altın 2 bin 920 TL ve yarım altın ise 1460 TL'den satılıyor. 

Yeni haftanın ilk işlem gününde 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 404 TL'den satışta yer alıyor. 

Emlak365.com