Ons Altın Ve Gram Altın Fiyatları Fırladı! Akşam Saatlerinde Ateşi Yükselen Altın İçin Yatırım Şirketlerinden Ve Ekonomistlerden Son Dakika Yorumları!

Altın piyasasında yeni bir yükseliş hareketi akşam saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Ons altının ve gram altının fiyatı hızlı bir yükselişe geçti. Peki altın neden yükseldi? Uzmanlar ve yatırım şirketlerinin son dakika altın yorumları neler?

Ons Altın Ve Gram Altın Fiyatları Fırladı! Akşam Saatlerinde Ateşi Yükselen Altın İçin Yatırım Şirketlerinden Ve Ekonomistlerden Son Dakika Yorumları!
Altın piyasası için çok hareketli bir gün yaşanmaya devam ediyor. Ons altın 1.770 dolar seviyesinde bu hafta güç kazanırken bu akşam saatlerinde 1.794 dolar seviyesine kadar yükselerek 1.800 doları zorlamaya başladı. Ons altının yükselişi ve dolar kurunun güçlü duruşu ile gram altın da yükseliş trendine girdi. Gram altın şu anda 472 TL'den işlem görmeyi sürdürüyor.

ONS ALTINDA 1.805 DOLAR UYARISI

Altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş hareketinin ardından IKON Menkul tarafından bir değerlendirme yapıldı. Yatırım şirketinin değerlendirmesinde, “Kürsel piyasalarda tahvil faizlerinde meydana gelen gevşemeler nedeniyle yatırımcılar altın piyasasına yönelmeye başladılar. Ons altın hafta başında 1.788 dolara direncine iğne atmıştı. Bu akşam bu direnç kırıldı ve ons altın 1.805 dolar direncine doğru yöneldi. Ons altının 21 günlük ortalamanın üzerinde tutunması yükseliş atağına zemin hazırladı. Öte yandan bu yükselişler 2.075 dolar seviyesinden gelen ilk trend çizgisini de kırdı.” ifadeleri kullanıldı.

ONS ALTIN YÜKSELECEK Mİ?

Altın fiyatlarındaki yükselişlere dair açıklama yapan bir diğer yatırım kuruluşu Meksa Yatırım oldu. Meksa Yatırım tarafından yapılan açıklamada, “Altın fiyatlarının yükseliş trendinde hareket etmesine dair beklentimiz gerçekleşmeye devam ediyor. 1.765 dolar üzerinde tutunan bir ons altının hedefinin önce 1.790 dolar ve ardından sırasıyla 1.800 dolar, 1.805 dolar ve 1.810 dolar olacağını yatırımcılarımızla paylaşmıştık. 1.765 dolar aşağısına inmedikçe bir gerileme hareketinin olması altın piyasası için olası değil. Gram altında ise 470 TL'yi ana direnç noktası olarak belirlemiştik. Bu nokta kırıldı. Şimdi yükseliş hedefi 480 TL olacaktır.” yorumu yapıldı.

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELİYOR?

Altın fiyatlarına dair değerlendirme yapan Gedik Yatırım şu yorumu yayınladı:

“Küresel piyasalarda riskli varlıklardan yoğun şekilde kaçış görülüyor. Bu da güvenli limanların lideri olan altın piyasasına güç veriyor. ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 1,60'in aşağısında olması ons altının yukarı yönlü hareketlerini destekliyor. Gelişmekte olan ülkelerin varlıklarının da dolar karşısında değer kaybı yine altın piyasasına pozitif yansıyor. Tüm bunlardan dolayı altın fiyatlarında yükseliş ivmesinin süreceği tahmin ediliyor.”

UZMANINDAN ALTIN FİYATI YORUMU!

Ekonomist Tunç Şatıroğlu ise altın fiyatları hakkında bir değerlendirmede bulunarak, “Altın düşen kanal çizgisini ikinci defa zorladı. Bu haftayı yükseliş ile kapatması ve belirttiğimiz seviyeyi aşılması durumunda ons altının fiyatında gelecek hafta daha güçlü bir yükseliş hareketi beklentimiz olacaktır. Ancak bu hafta seviyenin aşılamaması durumunda dahi altın fiyatının yükselişi yalnızca ertelenecektir. Altın fiyatları hakkında mesele şu anda yükseliş hızıdır.” dedi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili kuruluşlara ve kişilere aittir. Buradaki yorumlar yalnızca bilgilendirmek amacıyla kullanılmıştır. Buradaki verilere ve yorumlara bakarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Sitemiz herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi vermemektedir.
Yorumlar (0)