Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu? 19 Nisan 2021 Altın Fiyatları!

Altın fiyatlarına yönelik araştırmalar devam ederken yeni haftada altın fiyatlarının yönü merak ediliyor. Bugün ons altın ve gram altın ne kadar oldu? Altın fiyatları yükselir mi düşer mi? Altın fiyatları en doğru ve güncel olarak nasıl öğrenilir?

Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu? 19 Nisan 2021 Altın Fiyatları!
Altın piyasalarında bahar havası esmeye devam ediyor. Bir süredir ani ve sert düşüşlerle yatırımcılarına zor anlar yaşatan altın piyasasında fiyatlar yükselmeye devam ediyor. ABD ekonomisinde enflasyon endişeleri piyasaları allak bullak etti. Yaşanan karmaşada dolara olan güven bir miktar azalırken altın piyasası buradan aldığı destekle güç kazandı. Bu güçlenme hareketi fiyatlara yansırken ons altın güçlü bir duruş ortaya koymaya devam ediyor.

ONS ALTIN NE KADAR OLDU?

Geçtiğimiz hafta ortasında yükselişe geçen ons altın 1.770 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Meydana gelen bu yükseliş hareketinin yeni haftaya yansıyıp yansımayacağı merak konusu oluyor. Yeni haftanın ilk rakamlarına göre ons altın güçlü duruşunu koruyor. Şu anda 1.777 dolardan işlem görmeye devam eden ons altın için bu hafta önemli veri akışları bulunuyor. ABD'den gelecek olan verilerle fiyatlar yeniden şekillenecek. Altın piyasasının dolar endeksinin yeniden kuvvetlenmedikçe güç kaybetmeyeceği fikri analistlerce dile getirilmeye devam ediliyor.

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?

Gram altın fiyatında da ons altının yükselişi ile bir yükselme meydana geldi. Yeni haftaya 461 TL'den giriş yapan gram altının dolar kurunun seyrine göre fiyatlanması belirlenecek. Ancak gram altın yeni haftanın ilk saatlerinde ons altından güç almaya devam ediyor. Aynı gücü dolar kurundan da alması durumunda gram altının hafta içerisinde 475 TL'nin üzerine çıkmasına ihtimal veriliyor.

HAFTALIK ALTIN YORUMLARI!

Altın piyasası uzmanları tarafından yapılan son analizlere göre ons altın için bu hafta 1.795 dolar seviyesinin ve gram altın için ise 475 TL seviyesinin kritik olduğu bildirildi. Bu seviyelerin aşılması durumunda altın fiyatlarının yükseliş hızlarını artıracağı yorumları yapıldı. Geriye düşüşlerde ise ons altın için 1.740 dolar ve gram altın için de 444 TL seviyesinin düşüş trendini hızlandıracak noktalar olduğu bildirildi.
Yorumlar (0)