Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu? 4 Nisan 2021 Pazar Canlı Altın Fiyatları

Çalkantılı bir dönem geçirilen altın piyasasında altın fiyatlarına dair büyük bir merak yaşanıyor. Yatırımcılar altın fiyatlarını anlık olarak takip ediyorlar. 4 Nisan 2021 pazar günü altın fiyatları ne kadar oldu?

Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu? 4 Nisan 2021 Pazar Canlı Altın Fiyatları
Altın piyasası çok hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Büyük bir çıkış beklenilen ama bu çıkışı bir türlü gerçekleştiremeyen altın piyasası çizdiği istikrarsız görüntü nedeniyle yatırımcılarını endişelendirmeyi sürdürüyor. Son bir haftalık ons altının fiyat dengesi göze alındığında piyasanın bilinmezliklerle yol aldığı net şekilde görülüyor. Ons altın son ayların en geniş bant aralığında hareket etti. Sert düşüş ve sert yükseliş hareketleri gerçekleştiren ons altının akıbetini ne olacağı ise yatırımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

ONS ALTIN NE KADAR OLDU?

Ons altın şu anda 1.732 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ABD kaynaklı veri akışı ile bir anda kendisini 1.680 dolar seviyesinde gören ons altın haftanın son iki işlem gününde 1.700 doların üzerine çıkabilmişti. Bugün ise 1.732 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor. Ancak ekonomistler ons altın için net bir değerlendirme yapmaktan kaçınmaya başladılar. Ons altında yönün ne olacağını kestirmek oldukça güçleşti. Özellikle dolardaki güçlenmenin altın piyasasını olumsuz etkilediği görüşü hakim olmaya başladı. Dolar endeksi yükseldikçe altının sıçrayışına engel teşkil ediyor. Bundan dolayı piyasalar ABD ekonomisine odaklanmış haldeler.

GRAM ALTIN FİYATI

Gram altında ise ons altına nazaran farklı bir görüntü hakim olmayı sürdürüyor. Gram altın fiyatlamasında ons altın kadar dolar kuru da etkili oluyor. Bundan dolayı ons altının yükselişi tek başına gram altın fiyatlamasında etkili olmuyor. Bunun için dolar kuru da yakında takip ediliyor. Dolar kurundaki yükseliş beklentileri gram altının fiyatında da yükselmelerin meydana gelebileceğine dair umut doğuruyor. Şu anda piyasada gram altın 454 TL'den işlem görmeyi sürdürüyor.

ALTIN FİYATLARI CANLI TAKİP EKRANI

Altın fiyatlarını yakından takip eden yatırımcılar canlı takip ekranında kilitlenip kalıyorlar. Piyasanın anlık değişmesi nedeniyle stratejilerini sürekli güncellemek zorunda kalan yatırımcılar canlı altın takip ekranı ile fiyat değişimlerini izliyorlar.
Yorumlar (0)