ONS Altında İki Psikolojik Eşik Birden Kırıldı! Gram Altın Düşecek Mi?

Küresel piyasalarda ons altın 1800 dolar bandının gerisine düştü.

ONS Altında İki Psikolojik Eşik Birden Kırıldı! Gram Altın Düşecek Mi?
Küresel piyasalarda ons altın 1800 dolar bandının gerisine düştü. Uzmanların bu seviyenin altında ikinci kritik seviyenin de altına inen ons altının ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatları merak ediliyor. Dolar kurunda yaşanan ani yükselmenin de etkilediği ons altın fiyatları ile diğer altın fiyatlarına ilişkin son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.

ONS ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

Ons altın, dolar kurundan aldığı destek ile hafta ortasında 1805 dolar bandında yer alıyordu. Bu seviyenin üzerine çıkmayan ons altın 1800 dolar ile 1805 dolar bandı arasında hareket etti. Altın fiyatlarında yaşanacak yükselme için önemli bir eşik olarak gösterilen 1800 dolar bandının üzerinde kalamayan ons altın geri çekildi. Haftanın son işlem günü öncesi para piyasalarında yaşanan son gelişmelerin ardından ons altın değer kaybetti.

İki Kritik Eşik Birden Kırıldı

Ons altın gece saatlerinde yaşadığı değişim ile iki kritik eşiği birden kırdı. Uzmanların ilk psikolojik sınır olarak gösterdikleri 1800 dolar bandının altına hızla düşen ons altın daha sonra ikinci kritik eşik olarak gösterilen 1775 dolar seviyesinin gerisine çekildi. Uzmanlar bu iki seviyeyi altın fiyatlarının düşmesinde destek seviyeleri olarak göstermişlerdi. Yaşanan bu hareketlenmelerin ardından ons altında son durum.

* Ons altın yeni işlem gününe 1770 dolar bandından başladı.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN DÜŞECEK Mİ?

Ons altında yaşanan değer kaybının merak edilen nokta ise gram altın ve çeyrek altın fiyatları oldu. Hafta başından itibaren yükselen altın fiyatlarında, haftanın son işlem günü oluşan durum sizlerle.

* Gram altın güne 418 TL'den giriş yaptı.

* Çeyrek altın ise 690 TL'den satışa çıkarıldı.

Haftanın son işlem gününde diğer altın fiyatlarında oluşan son durumu paylaşıyoruz. Cumhuriyet altını 2 bin 815 TL, yarım altın 1381 TL, tam altın 2 bin 763 TL, 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 383 TL seviyesinde yer alıyor.
Yorumlar (0)