Ons Altının, Gram ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu? İşte Bugünün Kapalıçarşı Kapanış Fiyatları

Altın fiyatları bugünde yükselişini sürdürdü. Uluslararası piyasada yükselen ons altının fiyatı ile desteklenen gram ve çeyrek altın fiyatı iç piyasada yukarı yönlü hareket etmeye devam etti. Peki, bugün altın fiyatları ne kadar oldu, 14 Ekim 2020 Çarşamba günü İstanbul Kapalıçarşı gram altın, çeyrek altın ve 22 ayar altının gram fiyatı kaç TL oldu, altın bugün ne kadar?

Ons Altının, Gram ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu? İşte Bugünün Kapalıçarşı Kapanış Fiyatları

Ekonomide yaşanan dalgalanma altın fiyatlarını yukarı yönlü hareket ettirmeye devam ediyor. Korona virüs salgınının etkisini göstermeye başlaması ile beraber 2.dalga şoku ve ekonomilerin kapanacağı korkusu altın fiyatlarını yeniden yukarı doğru hareket ettirdi. 

ALTIN FİYATLARI BUGÜN KAÇ TL OLDU?

Korona virüs salgını nedeniyle pek çok ülkede tekrar sıkı karantina tedbirlerinin alınması üzerine ne yazık ki 2. dalga krizi yeniden gündeme geldi. Ülkelerin ekonomilerinin kapatılacağı endişesi yeniden gündeme gelirken yatırımcının vazgeçilmez güvenilir limanı olan altın fiyatları da tekrar yükselişe geçti. 

Yaşanan yükselişin ardından uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.908.08 dolar alış ve 1.908,47 dolar satış seviyesi üzerinden günü kapattı. 

 

Altın fiyatlarını değerlendiren Tera Yatırım Ekonomisti Erkan, "Orta ve uzun vadede dinamikler genişleyici politikaların etkisiyle değerli metaller açısından pozitif. Ekonomiler Covid ile mücadelede zorlanıyor ve bu da teşviklerin devamlılığı gerekliliğini ortaya koyuyor" diyerek yükselişin uzn vadede sürebileceği değerlendirmesinde bulundu. 

İç piyasada ise ons altında yaşanan yükselişten destek bulan gram altın 484,75 TL alış ve 484,85 TL satış işlemi üzerinden günü kapatı. Çeyrek altın fiyatı da yükselerek 785,20 lira alış ve 793,90 TL satış fiyatı ile günü tamamladı. 

Emlak365.com