Ons, Gram ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu? Fiyat Tablosunda Son Durum

Altın fiyatları şubat ayının son haftasında bulduğu destek ile yükselmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda hem ons bazında hemde gram altın bazında kritik eşik seviyelerinin altına inen altın içinde bulunduğumuz haftada bu eşikleri aşmayı başardı.Altında yaşanan son yükselmeler sonrası ise vatandaşlar son fiyat tablosunu merak ediyorlar.

Ons, Gram ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu? Fiyat Tablosunda Son Durum
Altın fiyatları şubat ayının son haftasında bulduğu destek ile yükselmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda hem ons bazında hemde gram altın bazında kritik eşik seviyelerinin altına inen altın içinde bulunduğumuz haftada bu eşikleri aşmayı başardı.

Altında yaşanan son yükselmeler sonrası ise vatandaşlar son fiyat tablosunu merak ediyorlar. Gram altın kaç TL oldu? Çeyrek yükseldi mi? Altın ne kadar yükselecek? sorularını araştıran vatandaşlar için son durumu paylaştık.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Küresel piyasalarda ABD kaynaklı gelişmeler dolar kurunun yönünün yukarı olmasını sağladı. Dolar kurunda yaşanan bu hareketlilik altın fiyatlarının yükselmesinde etkili oldu. Altının yükselişinin desteklenmesinin ardından ise ons altın kritik seviyenin üzerinde çıktı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde 1800 dolar bandının altına düşen ve sırasıyla 1890 ve 1875 dolar bantlarının altına çekilen ons altın hafta başında bu seviyeleri yeniden yakaladı. Haftanın ilk üç işlem gününde yükselme trendini koruyan ons altın fiyatları 1800 dolar bandının yukarısında yer alıyor. Ancak ons altın fiyatları uzmanların bir sonraki kritik seviye gösterdikleri 1820 dolar seviyesine yaklaşmadı.

Günün İlk İşlem Rakamları

Ons altın yeni günün ilk saatlerinde 1804 dolar bandında.

Gram altın 416 TL'den işlem görüyor.

Çeyrek altın ise 687 TL seviyesinde yer alıyor.

Diğer altın fiyatlarında oluşan son tablo ise şu şekilde; 14 aya altın 243 TL, 18 ayar altın 312 TL, 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 381 TL bandında yer alıyor. Cumhuriyet altını güne 2 bin 800 TL'den giriş yaptı. Yarım altın 1374 TL, tam altın ise 2 bin 749 TL seviyesinde yer alıyor.
Yorumlar (0)