Örtülü Faiz Artışı Doları Frenlemeye Yetmedi, Dolar Kuru Güne Yükselişle Başladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından piyasaya yapılan likidite müdahaleleri ve örtülü faiz artışı hamlesi doların ateşini söndürmeye yetmedi.

Örtülü Faiz Artışı Doları Frenlemeye Yetmedi, Dolar Kuru Güne Yükselişle Başladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından piyasaya yapılan likidite müdahaleleri ve örtülü faiz artışı hamlesi doların ateşini söndürmeye yetmedi. Dolar kuru 17 Ağustos 2020 Pazartesi günü haftanın ilk işlem gününe yine yükselişle başladı ve kritik eşik bir kez daha aşıldı. Dolar bugün kaç TL son dakika, dolar düşer mi, neden yükseldi, dolar kuru alış ve satış fiyatı, 1 dolar kaç TL oldu?

İç piyasada artan dolar talebini kırmak adına Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan adımlar ne yazık ki yetersiz kaldı. Merkez Bankası'nın örtülü faiz artışı anlamına gelen likidite kısma adımları sonrası bir miktar geri çekilien dolar kuru büyük bir hızla toplanarak yukarı yönlü hareketini sürdürdü. DOLAR BUGÜN KAÇ TL SON DAKİKA? 17 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ GÜNÜ DOLAR KURU ALIŞ / SATIŞ Dolar kuru güne yükselişle başladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafnıdan atılan adımların yetersiz bulunması ve müdahalelerin örtülü olarak yapılması dolar kurunun ateşini geçici olarak söndürse de yeniden yukarı yönlü hareket etmesini engelleyemedi. Bugün dolar kuru güne yine yükselişle başladı. Dolar kuru alış 7,3768 lira ve satış 7,3841 lira üzerinden işlem görürken yükselişin gün içerisinde devam edip etmeyeceği takip edilecek. 

17 AĞUSTOS 2020 EURO KURU! Euro kuru da haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı. Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam eden Euro kuru 8.7512 lira alış ve 8.7572 lira satış fiyatları ile işlem görüyor. DOLAR ENDEKSİ DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR! Türk Lirası karşısında değer kazanan dolar kuru dünyada en fazla işlem gören 6 yerel para birimi karşısında ise değer kaybetmeyi sürdürüyor. Dolar endeksi yüzde 0.22 oranındaki değer kaybı ile 93,11 seviyesine kadar gerilirken dış piyasada bugün gözler açıklanacak olan yeni korana virüs vaka sayısı ile FED tarafından ilan edilecek olan yeni teşvik paketi haber akışlarını takip edecek. İç piyasada ise Türkiye bugün konut satış istatistikleri ile yapı izin ruhsatı rakamlarının açıklanmasını bekleyecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)