EKONOMİ

ÖTV'siz, KDV'siz Kullanılmayan İkinci El Şirket Araçları Satılıyor

BOTAŞ International Şirketi, kullanılmayan ve mülkiyeti şirkete ait olan 23 aracın satışının yapılacağını duyurdu. Firma tarafından ilan edilen ikinci el araç satış listesi ve fiyat tablosu ile araç alımlarının nasıl yapılacağı haberimizde.

BOTAŞ International Şirketi, kullanılmayan ve mülkiyeti şirkete ait olan 23 aracın satışının yapılacağını duyurdu. Firma tarafından ilan edilen ikinci el araç satış listesi ve fiyat tablosu ile araç alımlarının nasıl yapılacağı haberimizde.

Kamu kurumlarının ve diğer kuruluşların ikinci el satış ilanları ocak ayının ortası itibariyle artmıştı. Bu alanda ilan yayımlayan kurumlardan birisi de BOTAŞ International Şirketi oldu. Firma Resmi İlan Portalı üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kullanılmayan şirket araçlarını satacağını bildirdi. 

KULLANILMAYAN ŞİRKET ARAÇLARI SATILIYOR

BOTAŞ International Şirketi duyurusunda satışların kapalı zarfla teklif alma usulü ile ihale yöntemiyle yapılacağını duyurdu. 2 Şubat tarihinde bir ihale gerçekleştirecek olan kurum, ihaleye başvuru yapanlardan teklif alacak. 

ÖTV, KDV Yok

Kurum basın açıklamasında söz konusu satışlardan kurumun vergi muafiyeti kapsamında olduğunu ve ÖTV, KDV ödemesi olmayacağını duyurdu. BOTAŞ vergi muafiyetine ilişkin “Yapılacak ihale konusu işin bedeli; kurumumuzun vergi muafiyetine sahip olması nedeni ile KDV, ÖTV ve tüm vergiler hariç olarak hesaplanacaktır.” bilgisini verdi. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

23 şirket aracından birisine teklif verecek olan vatandaşlar başvurularını kurum tarafından ilan edilen başvuru evraklarının  “Haydar Aliyev Deniz Terminali Gölovası Mevkii  Ceyhan/ADANA adresimize elden teslim edilmeli veya posta/kargo ile gönderilmelidir.” adresine teslimi ile yapılacak. 

Başvuru evrak listesi kurumun ilgili platformlar üzerinden ilan ettiği satış duyurusunda yer almaktadır. 2 Şubat’ta gerçekleştirilecek ihale işlemleri için başvuruların o tarihe kadar yapılması gerekiyor. 

İhale Metninin Tamamı

23 aracın satışına dair BOTAŞ duyurusunda ayrıca “İhale/temin konusu iş, istisna hükümleri gereği, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi olmayıp, kurumumuz ihale konusu hizmeti alıp almamakta, dilediği firmadan kısmen ya da tamamen alıp almamakta veya ihaleyi iptal etmekte serbesttir.” uyarısında bulundu. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir