Pandemi 1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Pandemi 1000 TL desteği için her vatandaş süre dolana kadar farklı günlerde başvuru gerçekleştiriyor.

Pandemi 1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Pandemi 1000 TL desteği için her vatandaş süre dolana kadar farklı günlerde başvuru gerçekleştiriyor. Buna bağlı olarak da uygunluğu tespit edilen vatandaşların ve işletmelerin ise sonuçları açıklanıyor. Vatandaşlar kendilerinin destek ödemesi için onay alıp almadıklarını toplu bir duyuru üzerinden değil online sorgulama üzerinden öğrenecekler. Bu yüzden şuanda açık konumda bulunana sorgulama sisteminden bilgi alınabiliyor.

E-Devlet Şifresi Sorgulamada Gerekli!

Vatandaşlar 1000 TL pandemi desteğini almaya hak kazanıp kazanmadıklarını öğrenmek için E-Devlet üzerinden işlem yapacaklar. Bu sorgulama için E-devlet şifresine sahip olmayanlar ise ilk olarak PTT şubelerinin vezne bölümünden 4 TL karşılığında, cep telefon numaralarını ileterek E-devlet şifresi edinecekler. Ardından yardım ödemesi için bilgi alınabilir.

E-devlet şifresine sahip olmayanlar ise online şekilde sorgulama gerçekleştiremiyorlar. Bu yüzden şifrenin temini ve TC kimlik numarası vermek şart halinde sunulmuştur.

Sorgulama ve Başvuru Nasıl Yapılacak?

Şifrelerine edinen kişiler internet üzerinden E-Devlet resmi web adresine giriş sağlayacaklar. Giriş ile erişim sağlanan sayfaya yansıyan tablo üzerine ise E-devlet şifresi ve TC kimlik numarası yazılıp, ‘’ giriş’’ kutucuğuna tıklanacak. Bu işlem ile erişilen ana sayfadan sırası ile ‘’ E Hizmetler’’ ve ‘’ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ sekmeleri tercih edilecek.

Ulaşılan yeni ekrandan ise "Pandemi Sosyal Destek Başvurusu’’ sekmesine tıklanacak. Burada önceden başvuru yapmış olan kişilerin karşısına direk olarak başvuru durumu hakkında bilgiler listelenecek. Kişi başvuru henüz yapmamış ise başvuru formunu görüntüleyip, doldurarak müracaat gerçekleştirebilecek. Her iki işlem de aynı sekme üzerinden sağlanıyor.

Bu kapsamda başvuru sonuçlarını merak edenler veya takip etmek isteyenler ile henüz başvuru yapmış olmayanlar E-devlet üzerinden sunulan bu ekran ile işlemlerini gerçekleştirebilirler. Onay alanlar ise duyurusu yapılacak olan günde 1.000 TL nakit desteklerini, belirtilecek olan bankalardan teslim alacaklar.
Yorumlar (0)