Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Dolar 9 TL, Gram Altın 600 TL Tahmini İle Sakın Satmayın Dedi!

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınması ve yerine Şahap Kavcıoğlu'nun atanmasının ardından dolar kuru ve altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma devam ediyor. Dolar kuru ve altın fiyatları yükseldi. Altın ve para piyasaları uzman İslam Memiş son dakika altın ve dolar yorumu ile büyük yankı uyandırdı.

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Dolar 9 TL, Gram Altın 600 TL Tahmini İle Sakın Satmayın Dedi!
Para piyasaları ve değerli madenler piyasası uzmanı İslam Memiş yorumları ile büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Son dönemde yükselen altın fiyatları ve dolar kuru sonrasında satışların başlaması üzerine İslam Memiş yeni tahminlerini açıklayarak elinde altını ve doları olanları uyardı.

ELİNDE ALTINI VE DOLARI OLANLAR DİKKAT! 

İslam Memiş You Tube kanalı üzerinden yayımlamış olduğu video üzerinden yapmış olduğu değerlendirmesinde önemli açıklamalarda bulundu. Memiş "Anormal olayların yaşandığı bir haftayı geride bıraktık. Dolar tarafında 8,36 TL, Euro tarafında 9,83 TL, gram altın tarafında ise 454 lira seviyesine kadar bir yükseliş gördük. Buradan çıkan sonuç ne? Demek ki insanlar varlıklarını kısa vadeler için satmamalı. Çünkü şu anda çok ciddi bir belirsizlik var.

3 hafta önce 6,80'li seviyeleri gören dolar kuru ve altın fiyatları için ters pozisyonda kalan çok sayıda kişi olmuştu. Varlıklarınızı dolar üzerinden değil TL üzerinden yapmanızı ısrarla tavsiye ediyorum. Bu videoyu çekme sebebim elinde dolar bulunan yatırımcılar varsa, elimde dolar var ne yapayım, satayım mı, bu fiyattan satıp yerine yenisini koyabilir miyim sorularını yanıtlamak.DOLAR YÜKSELDİ, ELİNDE DOLARI OLANLAR İÇİN BU FİYATTAN DOLAR BOZULUR MU?

Bu seviyeden dolar, altın ve gümüş alınır mı soruları da çok sık geliyor. Elinde dolar, euro olan kişiler için satmayın uyarısında bulunuyorum. Ons fiyatında yaşanan sert düşüşlerin bir alım fırsatı olarak değerlendirmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bu videoyu da bu yüzden çekiyorum.

Yaşanan gelişmelerden zarar etmemek adına ons altın cephesinde yaşanan düşüşlerin alım için değerlendirilmesi taraftarıyım. Doların uluslararası piyasalarda yaşanan değer artışı emtia piyasasında baskı oluşturdu. Bu düşüşler yatırımcısına çok iyi bir alım fırsatı oluşturuyor. Altının ons fiyatı belirlenen direnç noktasını kırarsa 2 bin dolarını çok rahat seviyede görecektir.UZMANINDAN ALTIN YORUMLARI: 2021 DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI TAHMİNİ!

Yukarı yönlü hareketliliklerin yaşanması ihtimali çok yüksek. 1.950 dolar seviyesi kırıldıktan sonra yine 2 bin doların üzerindeki seviyeleri görebiliriz. Bu da özelliklede döviz bulunan, dolar bulunan yatırımcıların bu seviyeden alım yaparsa tekrar 56 bin 400 dolar seviyesinde gezinmeye devam ediyor.

63 bin dolar seviyesinden gelmiştik buralara. Bankacılık işlemlerinden, parite işlemlerinden yine dolarınızı bozup ta altın almak şeklinde değil. Bunun yerine 1 kilogram altın 54 bin 700 dolar bu seviyeler için altına geçiş için uygun fiyatlamalar olduğunu düşündüğüm için yatırımcısını uyarmak için bu videoyu çektim.

Dolar kuru yıl içinde 8.50 ve daha önceki videoları da söyledim 9 lira ve üzeri ataklarda yaşanabilir. Bu sürpriz olmaz. Düşük maliyetten elinizde dolar varsa bu seviyelerden altına dönmesi halinde hem altından hem de dolardan kazanma avantajı var. Ons tarafında hızlı bir toparlanma bizi bekliyor. Gram altın 600 lira ve gümüş fiyatında da 12 lira seviyesi benim için sürpriz olmaz, bu fiyatlamaları göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan değerlendirmelerden yararlanılarak oluşturulan bilgilendirmeler olup yatırım tavsiyesi verilmemişti. Yatırım tavsiyesi sadece yatırım şirketleri tarafından verilmekte olup emlak365.com tarafından yapılan haberler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
Yorumlar (0)