Para Piyasaları Uzmanı Tarih Verdi Gram Altın 560 TL Olacak Dedi

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına dair açıklamalarda bulundu. Altının yıl içerisinde yükseleceğini ifade eden İslam Memiş gram altının 560 TL'ye ulaşabileceğini söyledi.

Para Piyasaları Uzmanı Tarih Verdi Gram Altın 560 TL Olacak Dedi
Türkiye'de vatandaşların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından biri olan altın için ekonomi uzmanlarının değerlendirmeleri gelmeye devam ediyor. Altın fiyatlarının ABD 10 yıllık tahvil faizleri ile düşmesi ardından yeniden çıkmaya başlamasının ardından yeni dönem hareketi merak ediliyor.

Uzmanlar altının yıl içerisinde izleyebileceği hareketleri ve gram altının ulaşabileceği noktaya dair değerlendirmede bulundular. Son açıklama ise Para Piyasaları Uzmanı ve Ekonomist İslam Memiş'ten geldi.

İSLAM MEMİŞ'TEN GRAM ALTIN İÇİN 560 TL AÇIKLAMASI

Para Piyasaları Uzmanı ve Ekonomist İslam Memiş altın fiyatlarına ilişkin yaptığı değerlendirmesinde hem kısa vadeli hemde uzun vadeli değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda ons altın üzerinden yorum yapan İslam Memiş, uzun vadede ons altının 2075 dolar seviyesinden düştüğünü söyledi.

Ons altının bu dönemde 1687 dolar bandına kadar gerilediğini bir önceki haftada 1723 dolar seviyesinde olduğunu hatırlattı. Ons altın için kritik eşik gösterilen 1720 dolar bandına dair değerlendirmelerde bulunan memiş bundan sonraki süreçte tepki alımları ile birlikte 1740 ve 1760 dolar seviyelerinin görülebileceğini ifade etti.

Ons Altının Orta Vade Hedefi 1960 Dolar

Ekonomi Uzmanı İslam Memiş ons altına dair konuşmasında, ons altının orta vadeli hedefinin 1725 dolar bandından 1960 dolar bandına çıkmak olduğunu ifade etti. Ons altına ilişkin değerlendirmelerinde ayrıca ons altının tekrar 2000 dolar seviyelerinin üzerini test etmesinin sürpriz olmayacağını ifade etti.

560 TL'YE KADAR YÜKSELEBİLİR

Ekonomi Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmesine gram altın üzerinden devam etti. Gram altının yükseleceğini iddia eden Memiş konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

"Özellikle altının gram fiyatının da 540-560 lira aralığı bu yıl için görülebilir rakamlar olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bu seviyeler ise sert düşüş öncesi yatırımcısına ons tarafında çıkış fırsatı sunabilir Büyük çöküş öncesi, büyük yükseliş görmemiz mümkün olabilir. Ancak bunu gram altın üzerinden değil, ons tarafından değerlendirmek gerekirse, altını TL ile satmak yerine dolar ile takas etmenin önemini bir kez daha anımsatmak isterim."

Memiş açıklamalarının sonunda ise bu durumunda altının kilogramının 60 bin dolar bandının üzerinde çıkması durumunda satışın düşünülebileceğini söyledi. Gram altın mart ayı ortası itibariyle 420 TL seviyesinde yer alıyor.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına ilişkin değerlendirme haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.
Yorumlar (0)