Para Piyasalarının Haftalık Bilançosu Belli Oldu! Gram Altın, Dolar, Euro, Çeyrek Altın

Haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları belli oldu. Parasını dolar, altın gibi yatırım araçlarında tutan vatandaşlar ile bu yatırım araçlarıyla borcu olan vatandaşlar için haftalık bazda yaşanan değişim oranlarını aktarıyoruz. İşte bir haftada en çok kazandıran yatırım araçları.

Para Piyasalarının Haftalık Bilançosu Belli Oldu! Gram Altın, Dolar, Euro, Çeyrek Altın

Para piyasaları için oldukça hareketli bir hafta geride kaldı. ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse yakalanması, Azerbaycan Ermenistan Savaşı, Koronavirüs ile mücadele sürecinde ikinci dalga etkisi piyasaların yükselme trendi içerisinde olmasına neden oldu. 

ALTIN, EURO, DOLAR BORSA - HAFTANIN EN ÇOK KAZANDIRANLARI

Bir haftalık süre. içerisinde para piyasalarında yaşanan değişimler izlendiğinde hisse senetlerinin haftalık bazda yüzde 1.81 oranında yükseldiği görülüyor. Bunun yanında altın ve döviz yatırımcısına kazandırırdı. Haftalık bazda en yüksek oranda yaşanan artış ise yatırımcıların güvenli limanı altında oldu. 

Dolar Euro Ne Kadar Kazandırdı?

ABD kanadından gelen açıklamalar ve ABD seçimlerinin etkisi piyasaları etkilemeye devam ediyor. Uluslararası piyasalarda da etkisi hissedilen güçlü dolar ivmesi TL karşısında daha fazla görüldü. Bu gelişmelerin kapsamında dolar haftalık bazda 1.69 değer kazanarak 7.88 TL'ye ulaştı. Euro ise yüzde 2.51 oranında değer kazandı ve 9.31 TL'ye ulaştı. 

Borsa BIST 100 Endeksi

BIST 100 endeksi, en düşük 1.143,33, en yüksek 1.170,48 puanı gördükten sonra haftayı önceki hafta kapanışına göre yüzde 1,81 artarak 1.165,70 puandan tamamladı.

En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Altın

Haftanın en fazla kazandıran yatırım aracı ise altın oldu. Gram altın haftalık bazda yüzde 3.16 oranında değer kazandı. Gram altının haftalık kapanış rakamı 489 TL oldu. Cumhuriyet altını ise yüzde 3.11 oranında değer kazanarak 3 bin 245 TL'ye ulaştı. Geçtiğimiz haftayı 769 TL'den kapatan çeyrek altın ise 793 TL'ye tırmandı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)