Parası Bankada Olanlar İçin 32 Günlük Faiz, Repo Getirisi ve Hazine Bonosu Karşılaştırma!

Bankaların faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken birikimi bankada olanlar için 100 bin liranın faiz getirisi için en yüksek rakam hesaplaması yaptık. Parasını bankada tutanlar için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı, repo getirisi ve hazine bonosu getirisi hesaplama karıştırma!

Bankaların faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken birikimi bankada olanlar için 100 bin liranın faiz getirisi için en yüksek rakam hesaplaması yaptık. Parasını bankada tutanlar için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı, repo getirisi ve hazine bonosu getirisi hesaplama karıştırma!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan müdahaleler bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında olduğu gibi vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında da yükseliş gösterdi. Yaşanan yükselişin ardından bankada parası olanlar “en yüksek faiz getirisi hangi bankada?” sorusuna yanıt aramaya başladı. 

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI EN YÜKSEK HANGİ BANKADA?

Bugün açıklanacak olan Merkez Bankası Ocak ayı faiz kararı öncesinde en yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı hoşgedin faizi ile yüzde 18.75 olarak uygulanırken en yüksek faiz veren banka ise Alternatif Bank oldu. Bankaların 32 günlük faiz oranları için ağırlıklı olarak yüzde 18 oranı öne çıkarken Burgan Bank, Fibabanka, Odeabank ve ING Bank bu oranı uygulayan bankalar olarak üst sıralarda yer aldı. 

Yaşanan yükselişin ardından parası bankada olanlar için hazine bonosu, repo ve 32 günlük faiz oranları üzerinden en yüksek faiz getirisi hangi üründe araştırdık. Hesaplamalarda Halkbank tarafından verilen oranlar baz alınmış olup 100 bin liranın faiz getirisi temel alınmıştır. 

HAZİNE BONOSU FAİZ ORANLARI 2021! 100 BİN TL BONO YATIRIMI 32 GÜNDE KAÇ TL FAİZ GETİRİR?

Son dönemde yatırımcıların daha da fazla tercih ettiği Hazine Bonosu yüksek faiz getirisi sağlaması nedeni ile tercih ediliyor. Hazine bonosu faiz oranı yüzde 17.48 olarak uygulanırken 100 bin liranın faiz getirisi ise brüt getiri rakamı üzerinden bin 98 TL olarak gerçekleşiyor. 

32 GÜNLÜK REPO GETİRİSİ KAÇ TL, 100000 TL REPO GETİRİSİ NE KADAR?

Parasını repoya yatırmak isteyen kişiler için 32 günlük faiz getirisi daha düşük olarak gerçekleşiyor. Repo getirisi yüzde 8.5 net faiz oranı üzerinden hesaplanırken 100 bin liranın 32 günlük repo getirisi 745,20 TL olarak gerçekleşiyor. 100 bin liranın 32 günlük repor dönüşü net geri dönüş tutarı 100 bin 745,20 Lira olarak gerçekleşecek. 

HALKBANK 32 GÜNLÜK MEVDUAT HESAPLAMA İLE 100000 TL FAİZ GETİRİSİ NE KADAR?

Halkbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 16 olarak uygulanırken vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişilerin tercihlerini Halk Bankası yönünde kullanmaları halinde aylık faiz getirisi bin 132 TL olarak gerçekleşecek. 

Yapılan hesaplamalara göre şu anda en yüksek faiz getirisi sağlayan ürün Hazine Bonosu olarak öne çıkarken en düşük getiri ise repo getirisi olarak hesaplandı. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir