Parasını Altın, Dolar ve Borsaya Yatıracaklar! Haftalık Kar Zarar Kazanç Tablosu

2021 yılında yatırım araçlarının izlediği seyir vatandaşların birikimlerini değerlendirme konusunda verecekleri kararlarda temkinli olmalarına neden oluyor.

Parasını Altın, Dolar ve Borsaya Yatıracaklar! Haftalık Kar Zarar Kazanç Tablosu
2021 yılında yatırım araçlarının izlediği seyir vatandaşların birikimlerini değerlendirme konusunda verecekleri kararlarda temkinli olmalarına neden oluyor. Altın ve dolar kurunda oluşan son tablo aşağı yönlü olurken haftalık bazda yaşanan değişimleri inceledik. İşte şubat ayının ikinci haftasında gram altın, çeyrek altın, dolar, euro ve hisse senetlerinde yaşanan değişim oranları.

ALTIN, DOLAR VE BORSADA KAZANÇ TABLOLARI

Haftalık bazda yatırım araçlarının yaşadığı değişimlere bakıldığında birikimlerini borsa, altın ve euro ile değerlendirenler kazançlı çıktı. Ancak dolar kuru bir haftalık değişim tablosunda değer kaybı yaşadı. İşte detaylar;

Dolar Kuru Düştü, Euro Çıktı

2021 yılı performansı en merak edilen yatırım araçlarından olan dolar kuru değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Dar bir bant aralığında inişli çıkışlı bir grafik oluşturan dolar kuru hu hafta yüzde 0.30 oranında değer kaybı yaşadı. Dolar kuru haftayı da 7.03 TL'den kapattı. Euro ise haftalık bazda yüzde 0.35 oranında yükselerek 8.50 TL seviyesine ulaştı.

Borsa Yükseldi

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 0.74 oranında değer kazandılar. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi haftayı 1.538,44 puandan tamamladı. Endeks hatfa içerisinde en düşük seviye olarak 1.519,00 puanını görürken zirve noktası olarak 1.558,08 puana ulaştı.

Altın Yön Değiştirdi

Altın bu hafta kazandıran yatırım araçları arasında yer aldı. Bir süredir geri çekilen ve değer kaybı yaşayan altın ortalama yüzde 1.40 oranında yükseldi. Gram altın hafta genelinde yaşadığı artış ile 411 TL bandına çıktı. Cumhuriyet altınında yaşanan artış oranı yüzde 1.37 oldu. Bir önceki haftayı 658 TL'den tamamlayan çeyrek altın ise 667 TL'ye çıktı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)