Parasını Altına, Dolara Yatıranlar! Kayıp Kazanç Tablosu Belli Oldu

Birikimini altın veya dövize yatıranlar için haftalık bazda kayıp kazanç tablosu belli oldu.

Parasını Altına, Dolara Yatıranlar! Kayıp Kazanç Tablosu Belli Oldu
Birikimini altın veya dövize yatıranlar için haftalık bazda kayıp kazanç tablosu belli oldu. Altın, dolar ve euro hafta genelinde değer kaybederken hisse senetleri ortalama olarak yatırımcısına kazandırdı.

Emlak365.com - Altın, dolar, hisse senetleri ve euro gibi yatırım araçlarının haftalık değişim tablosu ile yüzde kaç kazandırıp kaybettirdikleri belli oldu. ABD yaptırımları ve FED faiz kararlarının açıklandığı hafta genelinde altın ve döviz düşerken hisse senetleri kazandırdı.

BORSA İSTANBUL'DA HİSSE SENETLERİ DEĞER KAZANDI

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde işlem gören hisse senetleri haftalık bazda değer kazandılar. Hisse senetlerinin haftalık bazda ortalama değer artışı yüzde 2.74 oldu. BIST 100 endeksi hafta içerisinde en düşük değer olarak 1.378,19 puanı gördü. Hafta içinde zirve noktası olarak 1.410,32 puanını gören BIST 100 endeksi haftayı da 1.408,32 puandan tamamlayı başardı.

ALTIN YATIRIMCISINA KAYBETTİRDİ

Altın fiyatları hafta genelinde FED faiz kararları, ABD'nin mali teşvik paketi, ABD Çin gerilimini takip etti. Bu gelişmelerin ardından ons altında değer kaybı yaşandı. Ons altının geri çekilmesiyle gram altının satış fiyatı yüzde 0.43 oranında düştü. Gram altın haftayı 461 TL'den tamamladı. Çeyrek altın ise 752 TL'den başladığı haftayı 748 TL'den kapattı.

DOLAR VE EURO'DA DEĞER KAYBETTİ

Hatfalık bazda değer kaybeden bir diğer yatırım aracı ise dolar ve euro oldu. ABD Doları, Türkiye'ye yaptırım uygulanma kararlarının açıklanmış olmasına rağmen TL karşısında değer kaybetti Dolar kuru hafta genelinde yüzde 2.36 oranında değer kaybetti ve haftayı 7.65 TL'den tamamladı. Euro ise yüzde 1.34'lük değer kaybıyla 9.37 TL'ye çekildi.
Yorumlar (0)