Parayı Bankaya Koy, Yan Gel Yat Dönemi Başladı! Ziraat Bankası ve Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizleri Yükseldi

Merkez Bankası tarafından alınan 200 baz puanlık faiz kararı sonrasında bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükseldi. Faizler neden yükseliyor, en yüksek faizi hangi banka veriyor, en yüksek mevduat faiz oranları hangi bankada, Ziraat Bankası, Vakıfbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde kaç oldu?

Parayı Bankaya Koy, Yan Gel Yat Dönemi Başladı! Ziraat Bankası ve Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizleri Yükseldi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından dün açıklanan 200 baz puanlık faiz artırımı kararının ardından piyasada büyük şok etkisi yaşandı. Ekonomistler yapılan yüksek faiz artışı kararını eleştirirken gözler bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamlarına çevrilmişti.

Beklenen hamleler bugün peş peşe gelmeye başlarken devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından ilk faiz artırımı haberleri verildi.

PARAYI BANKAYA KOY, YAN GEL YAT! 

Konu hakkında Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör tarafından kaleme alınan yazıda "Bugün cebinizde 100 milyon TL paranız varsa yatırımla filan ne diye uğraşacaksınız. Hele ki, Merkez Bankası'nın dün yaptığı hatta piyasanın bile beklemediği 2 puanlık faiz artışından sonra koyun paranızı mevduata.

Alın yıllık minimum yüzde 20 faizi. Yan gelip yatın. Kimse kusura bakmasın! Tablo ortada. Yüzde 19 politika faiziyle Türkiye, dünya sıralamasında 7'nciliğe yükseldi. Yerini bile bilmediğim Surinam Cumhuriyeti'nin hemen altında. Kongo'yla başa baş. Haiti'nin biraz üzerinde. Sağ olsun, Para Politikası Kurulu önden bayağı yükledi" diyerek bu faiz oranları ile hiçbir yatırımcının yatırım yapmayacağını, parasını faize yatırmayı tercih edeceğini iddia etti.ZİRAAT BANKASI ve VAKIFBANK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE 17 OLDU!

Dün Merkez Bankası tarafından yapılan 200 baz puanlık faiz artırımı kararı sonrasında Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı rakamı 150 baz puan faiz artırımı yapıldı. Yapılan faiz artışı kararı ile yüzde 15.50 olan faiz oranı yüzde 17 seviyesine çekilmiş oldu.

Bankada 100 bin lira parası olanlar söz konusu artış sonrasında 32 günlük mevduat hesabından 1.415,89 lira faiz getirisi elde edecekler. Vakıfbank Arı hesabı için uygulanan faiz oranında da artışa gidildi. Vakıfbank arı hesabı için de yüzde 17 faiz vereceğini ilan etti.EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ, 32 GÜNLÜK EN FAZLA 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ HANGİ BANKADA?

Yapılan güncellemeler sonrasında Alternatif Bank VOV hesap ile 4 adet ek ürün kullanan kişilere yüzde 18.75 faiz oranı ile hesap açma imkanı sunuldu. Türk Lirası için en yüksek faiz oranı yüzde 18.75 olarak uygulanırken dolar hesabı olanlar için ise en yüksek faiz oranı yüzde 2,20 seviyesine çekildi.
Yorumlar (0)