Paribu Çöktü Mü? Neden Açılmıyor Girilmiyor? Paribu Resmi Açıklama Yaptı!

Sosyal medyanın gündemine oturan ve bu sabah gündeme gelen Paribu’ya erişim problemi, Paribu çöktü mü? Sorusunu akıllara getirdi.

Paribu Çöktü Mü? Neden Açılmıyor Girilmiyor? Paribu Resmi Açıklama Yaptı!
Sosyal medyanın gündemine oturan ve bu sabah gündeme gelen Paribu’ya erişim problemi, Paribu çöktü mü? Sorusunu akıllara getirdi. Gelen resmi açıklamaya göre ise servis sağlayıcı kaynaklı problemlerin yaşandığını belirttiler.

Paribu kullananlar bu gün itibariyle platforma erişmek konusunda problem yaşamaya başladırlar. Sosyal medyanın gündemine oturan konu hakkında ise açıklama gecikmedi.

Paribu Açıklaması

Çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için önemli bir platform olan Paribu’ya bugün itibariyle erişim sağlanmadı. Türkiye’de aktif olarak kullanılan ve kripto para borsaları arasında çok tercih edilen platform’un yetkilileri ise yoğun talep üzerine bir açıklama yaptılar.

Yetkililer, servis sağlayıcı kaynaklı bazı sorunlar yaşadıklarını ve bu problemi düzeltmek için çalışmaya devam ettiklerini belirttiler. Korkulduğu gibi şuan için sistemin çökmesine yönelik bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi. Hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsası platformu olan Paribu, yaşanan erişim sorunun devam etmesi üzerine detaylı bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı.

Yetkililer tekrar bir açıklama yaparken, 19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde meydana gelen güvenlik ihlalinin tespit edildiğini ve güvenlik prosedürlerinin devreye alınarak, müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdan etkileşim işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu ifade ettiler.Neler Olacak?

Yapılan açıklama kapsamında bekleme de yer alan TL yatırma işlemlerinin ise Paribu hesaplarına yansıtıldığı, TL çekim işlemlerinin ise diğer hizmetler ile birlikte sıraya alınarak gerçekleştirileceği belirtildi. Düzenli bir güncelleme paylaşacaklarını ifade eden platform görevlileri, şuan için güvenliği sağlamanın ilk amaç olduğunu söylediler.Diğer yandan bu durum Paribu’nun güvenlik ihlaline şahit olmasına bağlı olarak yatırımcı tarafından nasıl bir etki yapacak merak ediliyor. Kripto para borsalarına ilişkin güvenlik ihlallerinde genel olarak ertesi günde kripto para birimi satılarının yükseldiği biliniyor. Çünkü yatırımcılar kendi varlıklarını korumak adına bunu borsa içinde çıkarmayı tercih ediyorlar böyle bir durma akşam saatlerinde yaşanacak mı yoksa bir değişim olmayacak mı henüz belli değil. Açıklamalar ise gün içinde devam edecek.
Yorumlar (0)