Pay Piyasası Açılış Seansı İçin Kural Değişimi Yapıldı! Değer Kaybı Hangi Hisselerde?

Artık açılış seansının son 5 dakikasında emir iptali yapılamayacak.

Pay Piyasası Açılış Seansı İçin Kural Değişimi Yapıldı! Değer Kaybı Hangi Hisselerde?
Artık açılış seansının son 5 dakikasında emir iptali yapılamayacak. Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamalara göre, pay piyasası açılış seansında kural değişikliği yapıldığı belirtildi. 1 Mart 2021 Pazartesi tarihinden itibaren pay piyasasında açılış seansı uygulanan tüm sermaye piyasasına ilişkin araçlarda, açılış seanslarında ‘’piyasa’’ ve ’’piyasadan limite’’ emir türleri girilemeyecek. Diğer yandan açılış seansının son 5 dakikası içinde ise emir kötüleştirme ve miktar azaltma dahil olmak üzere emir iptalleri gerçekleştirilemeyecek.

BİST 100 Endeksinde Değer Kaybeden Hisseler

Bu duyurunun öncesinde ise Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi içinde en çok değer kaybeden hisseler açıklandı. Son kapanışa göre BİST 100’de en çok değer kaybını yaşayan hisse ise Good Year’a ait oldu. Şirket hisseleri 9,31 liralık son fiyatı ile bir önceki kapanışın fiyatına göre %6,15’lik değer kaybına uğradılar.

En çok kaybı gündeme getiren diğer şirket hisseleri ise Aksa Enerjiye ait oldu. Şirket hisseleri son kapanışta alınan verilere göre %5,41 oranında değer kaybı yaşarken, son hisse senedi fiyatı ise 10,67 lira seviyesinde şekillendi. Bundan önceki hisse fiyat değeri ise 11,28 lira olarak tablolara yansımıştı.

Karsan Otomotiv ve Akçansa Değer Kaybında!

Liste üzerinden en çok değer kaybına uğrayan hisse senetlerinin sahibi olan şirketler ise Tekfen Holding, Karsan Otomotiv, Brisa, Çimsa, Verusa Holding olarak tabloya yansıdı. Son kapanış ardından elde edilen verilere göre Tekfen Holding hisse senedi için %4,53 oranında değer kaybı ölçülürken, son fiyat ise 16,23 lira olarak tablolara yansıdı.

Karsan Otomotiv hisse senedi son fiyatı 4.05 lira iken son kapanışta bir önceki kapanışa göre %4,26’lık değer kaybı gündeme geldi. Brisa hisse senedi %3,78, Çimsa %3,54, Verusa Holding %2,98, Odaş Elektrik %2,88, Akçansa ise %2,72’lik değer kaybın uğradı. Liste kapsamında BİST 100 içinde en çok değer kaybeden hisse senetleri bu şekilde açıklandı.
Yorumlar (0)