Paypal Bitcoin Alım Satımına Başlayacağını Duyurdu! TL Bazında Rekor Geldi

Paypal tarafından açıklanan Bitcoin alım satım işlemlerine ilişkin açıklamanın ardından dünyanın en pahalı kripto parası değer kazanmaya devam etti. Sert bir ivme yakalayan Bitcoin TL bazında rekor seviyelere ulaştı.

Paypal Bitcoin Alım Satımına Başlayacağını Duyurdu! TL Bazında Rekor Geldi

İnternet üzerinden çalışan en önemli online bir ödeme sistemlerinden biri olan Paypal kripto paralara ilişkin çok önemli bir adım attı. Firma tarafından yapılan basın bilgilendirme açıklamasında Ekim ayının son haftasından itibaren bazı kripto paraların alım satım işlemlerinin Paypal üzerinden yapılabileceği ilan edildi. 

Paypal tarafından gelen bu açıklamanın ardından ise Bitcoin fiyatlarında ki yükselme ivme kazandı. 

YÜKSELMEKTE OLAN BİTCOİN REKOR KIRDI

Paypal, Ekim ayının son haftasından itibaren müşterilerinin bazı kripto paraların alım, satım ve saklama işlemlerinin kendi hesapları üzerinden yapabileceklerini duyurdu. bu açıklama kapsamında Paypal kullanıcıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) alımı satımı yapabilecekler. Bu açıklamaların ardından ayrıca önümüzdeki dönemlerde Paypal'ın diğer kripto paraları da listeye eklemesi bekleniyor. Online ödeme sisteminin 2021 yılı işlemlerinden birisi de Paypal üzerinden kripto para ile alışveriş olacak. 

Bitcoin Rekor Kırdı

Bitcoin, Paypal tarafından gelen bu açıklama öncesinde belli bir ivmeyle yükselme trendi içerisinde yer alıyordu. 

Paypal'ın bu açıklamasının ardından yükselme ivmesi artan Bitcoin akşam saatlerinde 12 bin 865 dolara yükseldi. Bu değer ile Bitcoin TL olarak 100.000 TL rakamına ulaştı. Bitcoin, Türk Lirası bazında ilk defa bu seviyelere ulaştı. Bu seviye, Bitcoin için Türk Lirası bazında yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin'de yaşanan bu çıkış 2020 yılının en üst seviyesi olan 12.800 dolar bandının aşılması anlamına da geldi.

Emlak365.com