Petrol Fiyatları Ve Dolar Kuru Tırmanışta! Benzin Ve Motorine Yeni Zamlar Mı Geliyor?

Küresel petrol piyasasında meydana gelen fiyat yükselişleri ve dolar kurunda ivmenin yukarı yönlü devam etmesi nedeniyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yeni zamların yapılıp yapılmayacağı sektör temsilcileri tarafından tartışılmaya başlandı.

Petrol Fiyatları Ve Dolar Kuru Tırmanışta! Benzin Ve Motorine Yeni Zamlar Mı Geliyor?

Küresel petrol piyasasında meydana gelen fiyat yükselişleri ve dolar kurunda ivmenin yukarı yönlü devam etmesi nedeniyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yeni zamların yapılıp yapılmayacağı sektör temsilcileri tarafından tartışılmaya başlandı. Benzin ve motorinin litre fiyatına yeni zamlar gelecek mi?

Dünya petrol piyasasının içerisine düştüğü krizden kurtulmaya yönelik adımlarının olumlu sonuçlar vermeye devam etmesinin neticesinde petrol fiyatları kademeli olarak yükselme hareketini sürdürüyor. Şu anda petrol fiyatları koronavirüs nedeniyle yaşanan kriz öncesi seviyesinin üzerine çıktı. 45 doları aşan brent petrolün varil fiyatı neticesinde petrol sektöründe yeni gelişmelerin planları yapılmaya başlandı.DOLAR KURUNUN YÜKSELİŞ HAREKETİ SÜRÜYOR!Petrol fiyatlarındaki artışı dolar kurundaki hareketlenme takip etti. Türk lirası dolar karşısında değer kaybını sürdürmesi Türkiye'de ekonomik göstergelerin baştan hesaplanmasına ve buna bağlı olarak çıkan sonuçlarla uygulamaya sokulmasına neden oluyor. Dolar kuru 7,40 TL seviyesine çıkarken akaryakıt fiyatları da bu yükselişten olumsuz olarak etkilenecek.BENZİN VE MOTORİNE ZAM KAÇINILMAZ OLDU!Türkiye'de hem motorinin hem de benzinin litre fiyatına geçtiğimiz hafta ciddi oranlarda zam yapılmıştı. Ancak petrol fiyatlarındaki yükseliş ve dolar kurundaki artış nedeniyle yeni zamlar tartışılmaya başlandı. Petrol sektörü temsilcilerine göre maliyetlerdeki yükseliş nedeniyle hem motorinin hem de benzinin litre fiyatına zam yapılması kaçınılmaz hale geldi.BENZİN VE MOTORİNE NE ZAMAN VE NE KADAR ZAM YAPILACAK?Herkesin merak ettiği soru ise benzine ve motorine ne zaman ve ne kadar zam yapılacağı oldu. Sektör temsilcilerine göre bu hafta bitmeden her iki akaryakıt ürününe de litre başı 15 kuruştan az olmamak kaydıyla zam yapılacak. Bu zamlar Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşverenleri Sendikası (EPGİS) tarafından hesaplanarak kamuoyuna resmen duyurulacak.Emlak365.com


Yorumlar (0)