Petrol Fiyatları Yine Çıldırdı! Benzinin Litre Fiyatına Bu Gece Yarısından İtibaren Zam Geliyor!

Petrol Fiyatları Yine Çıldırdı! Benzinin Litre Fiyatına Bu Gece Yarısından İtibaren Zam Geliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat yükselişlerine bağlı olarak Türkiye'de akaryakıt ürünlerinin fiyatlarında düzenleme yapılacağı bildirildi. Sektör temsilcilerinin verdiği bilgilere göre benzinin litre fiyatına zam yapılacak ama bu zam pompa fiyatlarına yansıtılmayacak.

Küresel petrol piyasalarında son günlerde petrol ürünlerinin fiyatlarında yükselişler meydana geldi. Bu fiyat artışları Türkiye’de de benzinin litre fiyatına zam yapılmasını gündeme getirdi.

PETROL PİYASASINDA FİYAT YÜKSELİŞLERİ DEVAM EDİYOR!

2020 yılı içerisinde oldukça dalgalı bir fiyatlamanın gerçekleştiği petrol piyasasında 2021 yılı fiyat yükselişleri ile devam ediyor. Koronavirüs salgınının etkin olmaya başlaması ile petrol tüketiminde çok büyük bir gerileme meydana gelmişti. Bu gerileme ile üretim ile tüketim dengesinde ciddi bozulmalar yaşanmış ve petrol üreten ülkeler üretim kısıntısı ile bu soruna çözüm aramıştı. Petrol fiyatlarının koronavirüs salgınının öncesindeki seviyeye dönmesi ise ancak 2020 yılının sonunda gerçekleşebilmişti.

2021 yılında fiyat yükselişlerini sürdüren petrol sektöründe brent petrolün varili 55 dolardan satılmaya başlandı. Bu güncel fiyat ile sektör petrol üreten ülkeler lehine bir pozisyon alırken Türkiye gibi petrol ürünleri için yurt dışına mecbur olan ülkeler adına olumsuz bir görünüm ortaya çıktı. Ülkelerin cari açıklarında direkt etkisi bulunan petrol fiyatlaması olumsuz bir hal almaya devam ediyor.

BENZİNİN LİTRE FİYATINA ZAM GELİYOR AMA…

Türkiye’de petrol sektörünün temsilcileri tarafından verilen bilgilere göre benzinin litresine bu gece yarısından itibaren zam yapılacak. Ancak benzinde gerçekleşecek olan 8 kuruşluk zam vatandaşları etkilemeyecek. Eşel Mobil Sistemi gereği bu zam ÖTV’den karşılanacak. Dolayısıyla pompa fiyatlarında fiyat değişimi olmayacak.

Emlak365.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir