Piyasalar Bu Karara Kilitlendi! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB PPK Toplantısı Kasım 2020 Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Kasım ayı faiz kararı piyasalar tarafından merakla bekleniyor.

Piyasalar Bu Karara Kilitlendi! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB PPK Toplantısı Kasım 2020 Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Kasım ayı faiz kararı piyasalar tarafından merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Murat Uysal'ın görevden alınması sonrasında yerine atanan Naci Ağbal tarafından açıklanacak ilk PPK toplantısı kararı olması açısından da büyük önem taşıyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, Merkez Bankası faiz kararı saati kaç, Merkez Bankası Kasım toplantısı ne zaman, Kasım faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, Merkez Bankası faiz artırımı yapacak mı, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman, saat kaçta?

Naci Ağbal başkanlığında ilk kez toplanacak olan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu için geri sayım başladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK Toplantısı Kasım 2020 faiz kararı piyasalar açısından büyük önem taşırken alınacak karar tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyor. MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN? TCMB KASIM TOPLANTISI HANGİ TARİHTE YAPILACAK, MERKEZ BANKASI KASIM AYINDA NE ZAMAN TOPLANACAK?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2020 yılı toplantı tarihleri takvimi için yapılan açıklamada bu sene her ay bir toplantı yapılmasına karar vermişti. Açıklanan toplantı takvimi kapsamında Kasım ayı PPK toplantısı 2020 tarihi 19 Kasım 2020 olarak ilan edildi. Yani tüm piyasaların merakla beklemiş olduğu ve sert fiyatlamaların yaşanmasına neden olan faiz kararı 19 Kasım 2020 Perşembe günü, yarın açıklanacak. 

Açıklanacak olan faiz kararı sitemizden anında bildirim olarak takipçilerimize iletilecek olup sizde mobil uygulamalarımızı indirerek karardan hemen haberdar olabilirsiniz...Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZMERKEZ BANKASI PPK TOPLANTISI KASIM 2020 FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?Söz konusu faiz kararı için Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada "Para Politikası Kurulu toplantılarında faiz oranlarına ilişkin olarak alınan kararlar, gerekçeleri ile birlikte, toplantı ile aynı gün saat 14.00'da Merkez Bankası Genel Ağ sayfasından açıklanmaktadır" ifadeleri ile saat 14:00 itibari ile kararın ilan edileceği duyuruldu. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından imzalanan PPK faiz kararı Kasım 2020 saat 14:00 itibari ile kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Piyasalar en düşük 200 baz puan ve en yüksek 600 baz puan arasında bir faiz indirimi yapılmasını beklerken 200 baz puan altında alınacak olası bir indirim kararının dolar kurunda sert yükselişe neden olabileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)