Piyasalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjdesini Bekliyor! Euro ve Dolar Kuru Sert Düştü, Altın Fiyatları Gevşedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi bugün açıklanıyor.

Piyasalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjdesini Bekliyor! Euro ve Dolar Kuru Sert Düştü, Altın Fiyatları Gevşedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi bugün açıklanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yeni bir eksen olarak tanımlanan müjdenin açıklanma saati yaklaşırken piyasalarda müjde beklentisi TL için olumlu fiyatlanıyor. Türk Lirası dolar ve euro karşısında değer kazanırken altın fiyatlarında da gevşeme yaşandı.

Çarşamba günü gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk yerli güneş paneli üretim fabrikasının açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafında yapılan müjde açıklaması büyük yankı uyandırmıştı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MÜJDESİ BUGÜN SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı açıklandı. Tüm Türkiye'nin ve hatta dünyanın merakla beklediği müjde açıklaması bugün Cuma namazı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını kıldıktan sonra İstanbul Dolmabahçe Ofisi'ne geçiş yapacak ve saat 15:00 itibari ile müjdesini açıklayacak. MÜJDE BEKLENTİSİ İLE DOLAR VE EURO KURU ÇOK SERT DÜŞTÜ! Bugün Erdoğan tarafından verilecek olan büyük müjde öncesi piyasalarda çok sert hareketlenmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Piyasalarda yaşanan hareketlilik sonrasında dolar kuru 7.20'li seviyelere çekilerek 7,2597 lira alış ve 7,2646 lira satış üzerinden işlem görürken Euro kuru ise dünkü kapanışa oranla yüzde 0,62 değer kaybı ile 8,5954 lira alış ve 8,6050 lira satış fiyatı ile işlem görüyor. Uluslarası piyasada ons altının fiyatı yeniden 1.940 dolar seviyesine çekilirken hem ons altının değer kaybetmesi hem de dolar kurunun düşmesi üzerine gram altında da büyük kayıp yaşandı. Gram altın öğle saatine gelmeden dünkü kapanışına göre yüzde 0.83 oranında değer kaybederken gram altın alış 453,06 lira ve satış 453,16 lira oldu. Çeyrek altın alış fiyatı 733,90 lira ve çeyrek altın satış fiyatı ise 745,80 lira üzerinden fiyatlanıyor. Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesine çevrilirken açıklama sonrası piyasalarda fiyatlanmalar yeniden yapılacak gibi görünüyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)