Piyasalar Güne Sancılı Başladı, Dolar ve Euro Kuru Yükseldi! İşte Kurlarda Son Durum ve Ekonomistlerin Döviz Yorumları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından alınan önlemler ve yapılan müdahalelere rağmen döviz kurlarında yaşanan yükseliş devam ediyor.

Piyasalar Güne Sancılı Başladı, Dolar ve Euro Kuru Yükseldi! İşte Kurlarda Son Durum ve Ekonomistlerin Döviz Yorumları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından alınan önlemler ve yapılan müdahalelere rağmen döviz kurlarında yaşanan yükseliş devam ediyor. 14 Ağustos 2020 Cuma haftanın son işlem gününde ne yazık ki kur yükselişini sürdürdü. Bugün kur kaç lira oldu, 1 dolar kaç TL, euro ne kadar, dolar neden yükseliyor, yükselmeye devam eder mi, 1 dolar 8 lira olur mu? Soruların yanıtları ve ekonomistlerin yorumları haberimizde...

Dolar kuru yapılan tüm müdalalelere rağmen ne yazık ki yeni güne yine yükselişle başladı. DOLAR BUGÜN KAÇ LİRA OLDU, NE KADAR, 1 DOLAR KAÇ TL?Yaşanan yükseliş ve yukarı yönlü eğilimle dolar kuru haftanın son işlem gününde yeni güne 7.3442 lira alış ve 7.3465 lira satış değeri üzerinden başladı. Dolar kurunda yeni destek noktası olarak gösterilen 7.30 lira rakamının üzerinde tutunmayı başarırken yeni direnç noktası olarak gösterilen 7.40 lira bandına ise biraz daha yaklaşmış oldu. 

EURO YÜKSELDİ Mİ, BUGÜN KAÇ LİRA, 1 EURO KAÇ TL OLDU?Euro kuru da açıklanan ekonomik verilerden almış olduğu ivme ile yükselişini sürdürdü. Euro kuru 14 Ağustos 2020 Cuma günü haftanın son işlem gününe 8.6765 lira alış ve 8.6968 lira satış rakamı ile başlangıç yaptı. 1 DOLAR 8 TL OLUR MU / OLACAK MI?Konu ilk olarak daha önce kurun 7 lira üzerine çıkacağını doğrun tahmin etmesi ile duyuran döviz ve emtia uzmanı Prof. Steve Henke tarafından gündeme getirilmişti. 

Ünlü profesör kurun bir sonraki adımının 8 lira olacağını iddia ettiği yeni twiti ile de çok konuşulmuştu. MERKEZ BANKASI TARAFINDAN ATILAN ADIMLAR VE AÇIKLANAN KARARLARA RAĞMEN DOLAR NEDEN YÜKSELİYOR?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından sert bir şekilde uygulanmaya başlayan parasal sıkılaşma politikasına rağmen dolar kuru yükseliyor. Bunun en önemli nedeni vatandaşın dolara olan yoğun talebi ve alım iştahı olarak gösterilirken yabancı yatırımcılar ise gizli faiz artışı yerine net olarak Merkez Bankası'ndan politika faiz oranı için karar verilmesini yani daha radikal kararların cesur bir şekilde alınmasını talep ediyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)