Piyasalarda Fitch Ratings Depremi! TL ve Kur Hakkında Türk Ekonomisine Kritik Uyarı Geldi, Dolar ve Euro Yeni Rekor Kırdı!

Dolar kuru ve Euro kuru tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekor tazelerken TL 'de yaşanan değer kaybı sonrası uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings çok önemli açıklamalarda bulundu.

Piyasalarda Fitch Ratings  Depremi! TL ve Kur Hakkında Türk Ekonomisine Kritik Uyarı Geldi, Dolar ve Euro Yeni Rekor Kırdı!

Dolar kuru ve Euro kuru tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek rekor tazelerken TL 'de yaşanan değer kaybı sonrası uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings çok önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Türk Lirasında yaşanan değer kaybı ne yazık ki hızlandı. Dolar kuru ve Euro kuru yeni rekor kırarken yaşanan gelişmelerden sonra Fitch Ratings tarafından kritik açıklama geldi. Fitch Ratings tarafından yapılan ekonomi değerlendirmesi ve TL 'de kırılma uyarısı sonrası ne yazık ki dolar kuru ve euro kurunda yukarı yönlü hareketlilik başladı. DOLAR KURU YENİDEN YÜKSELDİ! Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch Rating's Türkiye’den sorumlu ülke notları direktörü Douglas Winslow tarafından yapılan TL değerlendirmesi sonrasında dolar kuru hızlı bir şekilde yükselmişti. Ekonomi yönetimi tarafından atılan adımların dolar kurunun yükselişini durdurmak için yetersiz olduğunu belirten Winslow politika faiz oranının yıl sonuna kadar daha da yükselmesi gerektiğini, kredi notunda yapılan değerlendirmeden sonra bozulma olmamasına rağmen halen risk faktörlerinin devam ettiğini belirterek not indirimi sinyali verdi. Verilen sinyal sonrasında ne yazık ki dolar kuru yükselişe geçti. İlk seçim sonuçlarının ardından 8,41 lira seviyesine kadar gerileyen dolar kuru 8,5268 lira seviyesine kadar yükseldi. 

Euro kuru ise 10,14 Lira seviyesini görerek rekor tazeledi. Hatırlanacağı üzere gram altında 530 lira seviyesi aşılmış ve gram altın 535,47 lira seviyesine ulaşıldı. Çeyrek altın fiyatı ise 874,40 liraya ulaştı. Emlak365.com


Yorumlar (0)