Piyasalarda Gece Yarısı Depremi: Ons Altının Fiyatı 2 Bin Dolar, Gram Altın 450 TL ve Çeyrek 750 Lira Sınırını Aştı!!! Altındaki Yükselişin Nedenleri Neler, Sürer Mi?

Korona virüs salgını ekonomileri yangın yerine çevirirken piyasalar her gün yeni bir şok ile sarsılmaya devam ediyor. Yaşanan kargaşa ve kaos ortamı yatırımcının güvenli limanı altın fiyatlarını desteklemeye devam ederken altın fiyatları asla geçilemez, buradan geri döner denilen tüm eşikleri bir bir aşarak rekor serisine devam ediyor. Peki, altındaki yükseliş sürer mi, devam eder mi, altındaki yükselişin sebebi, nedenleri neler, gram altın 500 lira olur mu, gram altın fiyatı 2020 bugün satış canlı ne kadar, altında son durum ne, altında düşüş olacak mı? Altın fiyatları hakkında uzman yorumları ve teknik analiz haberimizde...

Piyasalarda Gece Yarısı Depremi: Ons Altının Fiyatı 2 Bin Dolar, Gram Altın 450 TL ve Çeyrek 750 Lira Sınırını Aştı!!! Altındaki Yükselişin Nedenleri Neler, Sürer Mi?

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarken yatırımcı gelen yeni rekor haberlerini takip etmekte zorlanıyor. 

Uzun süredir tartışılan ve altın için en kritik seviye olarak aşılan ons altındaki 2 bin dolar sınırı dün gece uluslararası piyasalarda yaşanan hareketlenme ile aşıldı. 

ALTIN TUTULAMIYOR, ONS ALTININ FİYATI 2 BİN DOLAR SINIRIN AŞTI! 

Uluslararası piyasada artan talep ile yükselişini sürdüren altın fiyatları dün gece yarısı 2 bin dolar sınırını aştı. 

Tüm zamanların rekorunu kırarak yeni bir tarihi zirve yaşayan altın fiyatları sel suları gibi piyasada önüne geleni yıkarak ilerlemeye devam ederken piyasalar yara almayı sürdürdü. 

2020 yılının Ocak ayından bu yana altın yatırımı yapan kişiler yüzde 30 oranında getiri elde ederken ons altının fiyatı kırılan rekor sonrası oluşan yoğun satış baskısına rağmen 2 bin doların üzerinde tutunmayı başardı. 

Sabah günün ilk saatlerine ons altın fiyatı alış 2 bin 22,18 dolar ve satış 2 bin 22,82 dolar ile başlarken fiyatların yönünü gün içerisinde açıklanacak ekonomik veriler ve yaşanan siyasi gelişmeler ile korana virüs haberleri belirleyecek. 

1 GRAM ALTIN 450 TL SINIRI AŞILDI, ÇEYREK ALTIN 750 LİRA OLDU! 

İç piyasada dolar kuru hafif kıpırtısına devam etse de gram altını desteklemekten uzak dururken ons altın cephesinden gelen yeni rekor haberleri ile gram altın fiyatları da coştu. Gram altın 450 lira sınırını aşarak tarihi zirve rekorunu bir kere daha yeniledi. Gram altın alış fiyatı 450,19 lira ve satış fiyatı 450,26 lira oldu. 

ÇEYREK ALTIN GÜNCEL FİYATI! BUGÜN ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR, KAÇ LİRA OLDU?

Yaşanan yükselişin ardından da çeyrek altın fiyatında 750 lira barajı aşıldı. Çeyrek altın alış 739,80 lira ve satış 753,20 lira oldu. 

ALTINDAKİ YÜKSELİŞİN SEBEBİ, NEDENLERİ NELER, ALTINDA DÜŞÜŞ OLACAK MI?

Ekonomistler henüz bir ay önce gram altın 400 lira sınırını aşar mı tartışmaları yaparken bugün gelinen son noktada gram altın 500 lira olur mu tartışmaları yaşanmaya başlandı. 

Ons altın fiyatında kırılan 2 bin dolarlık direnç noktası sonrası Goldman Sachs gibi dünyanın dev yatırım bankaları 2 bin 300 doların hızla gelebileceği yönünde değerlendirme notları yayımlamaya başlarken ons altında yeni hedef ise 3 bin dolar olarak belirlendi. 

Dün gece altın fiyatlarında yaşanan yükselişin nedeni ise artan jeopolitik riskler, düşen faiz oranları ve yeni açıklanacak olası teşvik paketleri gösterildi. 

Merkez Bankaları tarafından piyasaya adeta deli gibi pompalanan nakit para üretim yerine altına kayarken yaşanan talep altın fiyatlarına ralli etkisi yarattı. 

San Francisco Fed Başkanı Mary Daly tarafından yapılan daha fazla destek açıklaması sonrası dolardan başlayan hızlı çıkış altına kayarken bu da altın fiyatlarındaki ralli etkisini destekledi. 

ALTIN FİYATLARINDAKİ ÖNÜNDEKİ TEK RİSK KORANA VİRÜS AŞISI!

Ekonomistler altın fiyatlarındaki yükselişin önündeki tek engelin ise korana virüs aşısı olduğunu belirtiyorlar. Yapılan değerlendirmelerin tümünde ekonomide şu anda yaşanan panik dalgasının en büyük nedeninin korana virüs salgınında ikinci dalga ihtimali olduğunu, virüs aşısının bulunması halinde bu riskin ortadan kalkması ile piyasaların kendilerini onarmaya başlayabileceklerini belirtiyorlar. 

Ancak Dünya Sağlık Örgütü tarafından dün yapılan "aşı belkide hiçbir zaman bulunamayabilir" açıklaması da piyasaların bu beklentisinin üzerine kara bulut gibi çökmüştü. Altın fiyatlarındaki çılgın ralli bu nedenle sürecek gibi görünüyor. Gram altının 500 lira, ons altın fiyatının ise 3 bin dolar olup olmayacağını ise önümüzdeki günler gösterecek... 

Emlak365.com