banner136

Piyasalarda Kırmızı Alarm Verildi, 32 Günlük Vadeli Hesap Mevduat Faiz Oranları Yükseldi! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti, Halkbank, QNB Finansbank Hoş Geldin Faizi Oranı Uçuşa Geçti

Türk Lirası dolar kuru ve altın fiyatları karşısında büyük değer kaybı yaşarken piyasalarda TL için kırmızı alarm verildi. Vatandaşın dolar ve altına olan ilgisi azaltmak için bankaların 32 günlük vadeli hesap mevduat faiz oranları yükseltildi. Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, QNB Finansbank ve Vakıfbank hoşgeldin faiz oranları büyük oranda yükseltilirken bankaların güncel 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları sıçrama hareketi ile sert yükseldi. 32 günlük en yüksek faiz veren bankalar hangileri, hoşgeldin faizi veren bankalar hangileri, en yüksek mevduat faiz oranları kaç, Ziraat Bankası vadeli faiz oranları yüzde kaç oldu, Halkbank Ağustos 2020 vadeli hesap faiz oranları yükseldi mi, ne olur, yükselecek mi, parası olan ne yapmalı? Bankada parası olanlar dikkat! Bankada parası olanlara güzel haber geldi! Detaylar haberimizde..

Piyasalarda Kırmızı Alarm Verildi, 32 Günlük Vadeli Hesap Mevduat Faiz Oranları Yükseldi! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti, Halkbank, QNB Finansbank Hoş Geldin Faizi Oranı Uçuşa Geçti

Korana virüs salgını sonrası kamu bankaları tarafından başlatılan ucuz kredi ve parasal genişleme politikasına bugün itibari ile resmen son verildi. 

Bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselirken Türk Lirasında yaşanan büyük değer kaybını önlemek için beklendiği üzere 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamları yükseltildi. 

BANKADA PARASI OLANLAR DİKKAT! 

Özellikle de korana virüs salgını döneminde alınan tedbir kararları bankada parası olanları üzmüştü. Birikimini bankada tutanlar için işler kötü giderken yapılan faiz indirimleri ile Türk Lirası hesaplardaki faiz getirisi enflasyonun gerisinde kalmıştı. 

Yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine vatandaşın bankalardan parasını çekmesi ve çekilen paranın ağırlıklı olarak döviz ve altına gitmesi üzerine Türk Lirasında başlayan hızlı değer kaybı sonrası beklenen hamleler peş peşe gelmeye başladı. Bankaların TL mevduat faiz oranları yükselmeye başladı. 

BANKADA PARASI OLANLARA GÜZEL HABER! 

Parasını bankada tutan kişiler için bugün itibari lie rüzgar tersine döndü. Uzun süredir parası değer kaybeden vatandaş için 32 günlük vadeli hesap faiz oranları yükselişe geçti. 

Başta kamu bankaları olmak üzere çok sayıda banka vadeli mevduat hesabı faiz oranı için yükseliş kararı aldı. Özellikle de Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan güncellemelerde 2 puana varan artış yapılması dikkat çekti. 

Yapılan güncellemenin ardından faiz oranları yükselen bankalar şu şekiled sıralandı;

Ziraat Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 8.00 seviyesinden yüzde 10 seviyesine, 

QNB Finansbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.20 seviyesinden yüzde 9.75 seviyesine, 

Garanti Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 8.50 seviyesinden yüzde 9.50 seviyesine, 

Halkbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 8.50 seviyesinden yüzde 9.75 seviyesine, 

Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 8.40 seviyesinden yüzde 9.50 seviyesine yükseltildi. 

BANKALARIN EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZ ORANLARI AĞUSTOS 2020 LİSTESİ! 

Yapılan güncellemeler sonrasında en yüksek faiz veren bankalar arasında ilk 10 banka şu şekilde sıralandı;

Ziraat Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

Burgan Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

QNB Finansbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.75

Halkbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.75

Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.50

Garanti Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.50

Alternatif Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.00

Odeabank Hoşgeldin Oksjen Hesap Faiz Oranı % 9.00

Fibabanka 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.00

ING Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 8.50

EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZİ VEREN BANKA HANGİSİ OLDU?

Bankalar tarafından yapılan son dakika güncellemesi ile en yüksek faiz veren iki banka Ziraat Bankası ve Burgan Bank oldu. Her iki banka da 32 günlük faiz oranı için yüzde 10 rakamını uygulamaya başladı. Yapılan güncellemenin ardından kamu bankaları Türk Lirası için yüksek faiz uygulamaya geçerken ne yazık ki yaşanan bu yükseliş bankaların kredi faiz oranlarına olumsuz yansıdı. 

Bugün itibari ile kamu bankaları ucuz kredi paketi kampanyasını sona erdirirken çok sayıda bankanın konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranları yükseltildi. 

ZİRAAT BANKASI 32 GÜNLÜK VADELİ HESAP MEVDUAT FAİZ ORANI İLE 10 BİN LİRANIN AYLIK GETİRİSİ KAÇ LİRA OLDU?

Yapılan güncellemenin ardından en yüksek faiz veren banka olan Ziraat Bankası ile 10 bin liranın aylık getirisi 74,32 lira olarak gerçekleşti. 

Dolar ve Euro kurunda yaşanan yükseliş ile Türk Lİrasında meydana gelen değer kaybının sürmesi halinde Merkez Bankası tarafından örtülü faiz artışı ile bankaların mevduat faiz oranlarındaki artışın devam etmesi bekleniyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (3)
Akpleefcker 6 ay önce
Hadi len oradan yemediğiniz rant kalmadı. Talan yalan. Millet aç aç.
TEORİK-FİZİKÇİ-BİYO-KİYA-FİZİKÇİ-GAZANFER AYYILDIZ 6 ay önce
AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ GÜÇLÜDÜR AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ ÇALIŞKANDIR BİR'YERDE HİZMET VAR İSE ORDA AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ VARDIR VATANIN SELAMETİ İÇİN YURDUMUN HUZURU REFAHI İÇİN AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ YETER'DE ARTAR'DA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİN AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ GECE GÜNDÜZ ARI GİBİ HİZMET ETMEKTEDİR HER'BİR VATANDAŞIMIZ YURTDAŞIMIZ İÇİN HİZMET ETMEKTEDİR RABBİM ERDOĞAN ÖNDERİMİZİ KORUSUN ESİRGESİN BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN AMİN İNŞALLAH SAYIN KIYMETLİ ADALET BAKANIMIZ ABDÜLHAMİT GÜL BEY CEZAEVLERİNDE YATAN RAPORLU AKIL HASTALARI İÇİN KALP HASTALARI İÇİN EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANELERİNDEN ALINAN RAPORLAR LÜTFEN BASİT SUÇLARA GEÇERLİ OLMASINI TALEP EDİYORUZ 83' MİLYON YURTDAŞIMIZ VATANDAŞINIZ OLARAK AKPARTİ TEŞKİLATIMIZI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ BİZ'BİZE YETERİZ CANIM TÜRKİYEM ADIYAMAN
Vatandaş 6 ay önce
%10 artış ile tl değerlenmez isterseniz %1000 yapın piyasayı bitirdiniz tl'yi erittiniz tarih bunları unutmayacak