Piyasalardaki Dalgalanma Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Dolar ve Altın Açıklaması Geldi!

Ak Parti 7. Olağan Kongresi kapsamında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alma kararı sonrasında piyasalarda yaşanan dolar kuru ve altın fiyatları dalgalanması hakkında ilk kez açıklamada bulundu.

Piyasalardaki Dalgalanma Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlk Dolar ve Altın Açıklaması Geldi!
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasının ardından dolar kuru ve altın fiyatlarında son derece sert bir yükseliş yaşanmış, piyasalar büyük kayıplar vermiş, borsada son yılların en büyük düşüşlerinden biri yaşanmıştı.

Konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti'nin düzenlenen 7 inci Olağanüstü Kongresi kapsamında yapmış olduğu açıklamasında vatandaşlara bir kere daha döviz ve altın çağrısında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VATANDAŞLARA VE YATIRIMCILARA SESLENDİ! 

Kongrede konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sadece kendilerini güvende hissetmek amacı ile evlerinde döviz ve altın tutan vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Bu vatandaşlarımdan, milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. Finans kuruluşları, özellikle de katılım finans şirketleri, bu altın ve dövizler için müşterilerine, onları memnun edecek getiri sağlayabilecek alternatifler sunuyor.

İş insanlarımıza da, 30 Haziran’a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum. Ülkemize yatırım yapan uluslararası yatırımcılara ise, Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulunuyorum" diyerek hiçbir endişeye gerek olmadığını ve kendilerinin garanti verdiklerini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN "SİZ BATTIK DİYENLERE BAKMAYIN" 

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasının ardından iç piyasada yaşanan dalgalanmayı değerlendirerek içeride battık, bittik diyenlere bakılmamasını isteyerek bu insanları kendi ülkelerini kötülüme yarışına girmekle suçladı. Bu kişilerin iktidarı devşirmek için gözlerini kin ve nefretle büründüğünü söyleyerek eleştirdi.

 
Yorumlar (0)