PTT Ucuz Yağ, Yumurta, Gıda Ürünleri Satacak Mı? Bakan Karaismailoğlu Açıkladı

Yükselen gıda fiyatlarına ilişkin son günlerde basında yer alan iddialardan bir tanesi de PTT'nin ucuz, yağ yumurta satacağına dair olmuştu.

PTT Ucuz Yağ, Yumurta, Gıda Ürünleri Satacak Mı? Bakan Karaismailoğlu Açıkladı

Yükselen gıda fiyatlarına ilişkin son günlerde basında yer alan iddialardan bir tanesi de PTT'nin ucuz, yağ yumurta satacağına dair olmuştu. Bu iddialara dair resmi açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan geldi.

Ekonomi gündeminin en önemli konu başlıklarının ilk sırasında gıda fiyatlarında yaşanan fahiş zamlar yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok sert açıklamalarda bulunduğu konuya ilişkin ise gündemde bazı iddialarda yer almıştı. Bu iddiaların en dikkat çekeni ise PTT'nin ucuz gıda satacağı yönündeki haberler oldu. PTTAVM üzeridnen ücretsiz kargo olanağı ile satılacağı iddia edilen ücretsiz gıdalara dair ise resmi açıklama gelmemişti. ULAŞTIRMA BAKANI'NDAN PTT'NİN UCUZ GIDA SATACAĞI İDDİALARINA RESMİ AÇIKLAMAUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bazın mensupları ile bir araya geldiği bir etkinlik kapsamında gündem konularına değindi. Gıda fiyatları ve PTT'nin ucuz gıda satacağına dair iddialara yanıt veren Bakan Karaismailoğlu PTT'nin böyle bir görevi olmadığını söyledi.Konuşmasının devamında PTTAVM'nin işleyişine ve gelecek planlamalarına ilişkin konuşan Bakan Karaismailoğlu bu platformun online alışveriş siteleri gibi çalıştığını söyledi. Burada üreticilerin kendi sayfalarını satış yapabileceğini söyleyen Karaismailoğlu, PTT AVM için dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon benzetmesinde bulundu.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTTAVM'de gıda satışına dair konuşmasının devamında ise "PTT'yi özellikle kargo alanında önümüzdeki günlerde uluslararası prestijli bir marka haline getirmek için çalışmalarımız var. Amazon gibi olabilir. PTT kendi içerisinde bir reform süreci geçiriyor. Bitince önümüzdeki günlerde açıklama yaparız." açıklamasında bulundu. Emlak365.com

Yorumlar (0)