Ramazana Sayılı Günler Kala Marketlerde Yüzde 35 Zam!

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaş alışverişe çıkmaya hazırlanırken marketlerde geçen Ramazan ayına oranla yüzde 35 oranına varan artışlar vatandaşların tepkisini çekti. Ramazan erzak paketi olarak anılan yiyecek kolisi için yapılan zamlar Ramazan çekleri için belirlenen fiyatlara da yansıtıldı.

Ramazana Sayılı Günler Kala Marketlerde Yüzde 35 Zam!
Tüm Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan Ramazan ayına sayılı günler kala ne yazık ki her sene olduğu gibi bu sene de zamlar konuşulmaya başlandı.

Özellikle de dar gelirli ailelerin tercihi olan Ramazan kolisi ve yardım paketleri için geçen seneye oranla gelen yüzde 35 oranındaki zamlar büyük tepki çekti.

RAMAZAN KOLİSİ, YARDIM PAKETLERİ VE ÇEKLERİ YÜZDE 35 ZAMLANDI! 

Milliyet Gazetesi yazarlarından Rana Aydın tarafından yapılan habere göre her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan ayı kolileri marketlerdeki yerini aldı. 2020 yılında uygulanan fiyatlara kıyasla 2021 yılı için belirlenen fiyatlara yüzde 35 oranına varan rakamlarda zam yapıldı.

2021 YILININ EN UCUZ RAMAZAN KOLİSİ 2021 YILINDA KAÇ TL OLDU?

2020 senesinde Ramazan ayında satılan en ucuz yardım kolisi 44.90 liraya satılırken 2021 yılında ise 13 üründen oluşan aynı koli zamlanarak 59,90 liraya satılmaya başlandı.

Son yıllarda herkesin kendi evinde ihtiyaç duyduğu ürünleri satın alması için yardım kolisinden daha fazla tercih edilmeye başlanan yardım çekleri için de marketlerin hazırlıklarını tamamladıklarını duyuruldu.Ramazan erzak kolileri 2018 yılında satışa sunulduğu dönemde en düşük 25 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş, fiyatlar 105 liraya kadar çıkmıştı. 2019 senesinde ise Ramazan yardım kolisi 37 ila 124 lira arasında başlayan fiyatlarla satılmış, 2020 senesinde ise söz konusu rakamlar en düşük 45 lira en yüksek 150 liraya satılmıştı.

2021 senesi için belirlenen Ramazan ayı yardım kolisi market raflarında en düşük 60 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulurken en yüksek 190 lira olarak belirlendi. Hediye çekleri için ise bu sene yükselen fiyatlar nedeni ile rakamlar yükseltildi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere hayırseverler tarafından alınan Ramazan ayı çeki rakamları için belirlenen rakam 500 liraya çıkarıldı.
Yorumlar (0)