Ramazanda Ödenecek İki Ayrı Destek! Onaylanırsa 1000 TL ve 1500 TL Hesaplarda

Ramazan ayında alınabilecek 2 ayrı destek bulunuyor. Birincisi tüm vatandaşlar için halen devam eden 1000 TL sosyal yardım ödemeleri ikincisi ise Nisan ev Mayıs aylarında ödenecek olan 1500 TL'lik yardımlar.

Ramazanda Ödenecek İki Ayrı Destek! Onaylanırsa 1000 TL ve 1500 TL Hesaplarda
Koronavirüs ile mücadele sürecinde Ramazan ayında yeni bir aşamaya geçilecek. Tam kapanma yada tam kapatma uygulanacak olan bu dönemde birçok işyeri kapalı olmaya devam edecek. İşyerlerinin kapalı olması durumunda ise çalışanlar ekonomik olarak zor bir süreç yaşayabilirler.

Bu dönemde devlet zorluk yaşayacak olan vatandaşlara iki ayrı destek ile 1000 TL ve 1500 TL ödeme yapacak. Yapılacak ödemelerin neler olduğunu ve nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

DEVLET YARDIMLARI RAMAZANDA DEVAM EDECEK

Çalışma hayatında yer alamayanlar, ihtiyaç sahibi olanlar, ekonomik olarak zor bir süreç geçirenler için devlet koronavirüs yardımlarına devam edecek. Bu kapsamda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden farklı iki destek sağlanacak.

Sağlanacak olan birinci destek sosyal yardım parası kapsamında ödenen ve devletin halen başvurularını almaya devam ettiği 1000 TL'lik ödeme olacak.

Ramazan ayında ödenecek olan ikinci destek ödemesi ise işyeri kapalı olacak olan vatandaşlara iki ay süreyle yapılacak olan 1500 TL'lik nakdi destek.1000 TL ÖDEME ALMAK İÇİN

1000 TL sosyal yardım ödemesi almak için ilk sağlanması gereken koşul, daha önceden aynı yardım kapsamında 1000 TL ödeme almamış olmak. 2020 yılının yaz aylarından itibaren ödenmeye başlayan 1. faz, 2. faz ve 3. faz ödeme kapsamında yapılan ödemelerden almayanlar Nisan ayında Ramazan ayı içerisinde 1000 TL ödemelere başvuruda bulunabilecekler.

Bu destek ödemelerinden faydalanmak için ilk koşul gelir düzeyi. Ancak vatandaşların kurumlara giderek gelir testi yaptırmalarına gerek yok.

Diğer koşullar ise vatandaşların aylık hane gelirlerinin düşük olması, daha önceden 1000 TL yardım ödemesi alınmamış olması, kamu kurumlarında memur yada kamu işçisi olarak çalışmıyor olmak, işsizlik maaşı, kısa çalışma ödeneği almıyor, olmak. Bu koşulları sağlayana vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü hizmetlerinden başvuruda bulunabilirler.15000 TL ÖDEME KİMLERE YAPILACAK

Yeme içme sektöründe olup işyerleri kapalı olduğu işçin çalışamayacak olan vatandaşlara 1500 TL ödeme yapılacak. Ödemelere dair ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar kapsamında yeme içme sektöründe olanlara Nisan 2021 ve Mayıs 2021 döneminde 1500 TL devlet desteği sağlanacak.
Yorumlar (0)