EKONOMİ

Renault / Hakan Doğu: Kimse Toplu Taşıma Kullanmak İstemeyecek, Araç Talebi Patlama Yaşayacak!

Corana virüs salgını nedeni ile en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan otomotiv sektöründe toparlanma başlandı. Bozulan tedarik zinciri nedeni ile uzun süre kapalı kalan otomobil fabrikaları yeniden çalışmaya başlarken Mayıs ayı sıfır ve ikinci el araç fiyatları ne olur sorusuna yanıt aranırken, araç piyasası virüs sonrasında adapte olmaya çalışıyor. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Renault Group Başkan Yardımcısı Hakan Doğu önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Corana virüs salgını nedeni ile en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan otomotiv sektöründe toparlanma başlandı. Bozulan tedarik zinciri nedeni ile uzun süre kapalı kalan otomobil fabrikaları yeniden çalışmaya başlarken Mayıs ayı sıfır ve ikinci el araç fiyatları ne olur sorusuna yanıt aranırken, araç piyasası virüs sonrasında adapte olmaya çalışıyor. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Renault Group Başkan Yardımcısı Hakan Doğu önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde…

Tüm dünyada etkisini hissettiren korana virüs salgını sonrasında ülkelerin sınırlarını kapatması ile beraber otomotiv sektöründe tedarik sorunları baş göstermiş ve çok sayıda dev marka araç üretimini durdurmuştu. 

İNSANLAR ARTIK TOPLU TAŞIMA KULLANMAK İSTEMİYOR, ARAÇ TALEPLERİ ARTACAK! 

Konu hakkında Bloomberg TV kanalına konuk olarak katılan ve önemli açıklamalarda bulunan Renault Group Kıdemli Başkan Yardımcısı Hakan Doğu otomotiv sektöründe daha önce hiç yaşanmamış bir dönemi deneyimlediklerini belirterek “Herkes suratına bir yumruk yemiş gibi oldu. Kimse ne olacağını, ikinci bir dalga gelip gelmeyeceğini, üretimin nasıl şekilleneceğini bilmiyor. 

Bu nedenle de temkinli bir şekilde yola devam etmeye çalışıyor. Fabrikalarda ara verilen üretimler yeniden başlıyor. Süreçte olur denilen çok sayıda şey olmadı, olmaz denilen bazı şeyler ise gerçekleşti” diyerek üretimin yeniden başladığını hatırlattı. 

HERKES KENDİ ARACINI KULLANMAK İSTEYECEK, BU DA ARAÇ TALEPLERİNİ ARTTIRACAK! 

Pek çok ülkede araç satış rakamlarının artmaya başladığını belirten Doğu yapılan anket çalışmalarında çok sayıda kişinin artık korana virüs salgını nedeni ile uzun bir süre toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğini dile getirdiğini belirten Doğu bunun da araç satışlarına rekor talep olarak yansıyacağını söyledi. 

Türkiye’de sürecin başarılı yönlendirlimesi halinde 2017 yılında elde edilen rekor satış rakamlarının yeniden yaşanabileceğini belirten Doğu araç satış rakamları için artış beklediklerini vurguladı. 

Emlak365.com


Bir Yorum

  1. Ekonomi kötü, işsizlik rekor, bu da çıkmış araba satışları patlıcak, anca elinde patlar Doğu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir