Resmi Gazete'de Yayımlandı! Asgari Ücretli Çalışan İçin Devlet 3 Ay Boyunca Aylık 956 Lira Teşvik Ödemesi Yapacak

Hükümet korana virüs salgını neden ile ödemiş olduğu teşviklere bir yenisini daha ekledi. Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında devlet asgari ücretli çalışan için 2 bin 868 liralık teşvik ödemesi yapacak. Asgari ücretli teşviki 2020, asgari ücretli çalışana devlet desteği, kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret destekleri hakkında merak edilen detaylar haberimizde...

Resmi Gazete'de Yayımlandı! Asgari Ücretli Çalışan İçin Devlet 3 Ay Boyunca Aylık 956 Lira Teşvik Ödemesi Yapacak

28 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan kanun kapsamında asgari ücretli işçiler için 2020 yıl sonuna kadar ödenecek olan yeni bir teşvik ödemesi daha hayata geçirilmiş oldu. 

2020 YIL SONUNA KADAR DEVLET ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞAN İÇİN 2 BİN 868 LİRALIK TEŞVİK ÖDEMESİ YAPACAK! 

Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan tarafından kaleme alınan yazı ile söz konusu teşvik kararı duyuruldu. 

Noyan kaleme aldığı yazısında "Çalışanların ve işverenlerin beklediği yasa çıktı. Kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği alan işyerleri normal çalışma düzenine geçerlerse üç ay boyunca sosyal güvenlik primlerinin tamamını devlet karşılayacak. Bu da asgari ücretli bir çalışan için toplam 2.868 lira teşvik anlamına geliyor" diyerek söz konusu destekten yararlanmak isteyen işyerlerinin yapması gerekenleri sıraladı. 

İşverenlerin söz konusu destekten alabilmek için öncelikle kısa çalışma döneminden çıkması ve normal çalışma düzenlerine dönmesi gerekiyor. Bu işlemleri yapan işverenler 2020 yılının Aralık ayı sonuna kadar devletten asgari ücretli teşvik ödemesi almaya hak kazanmış olacak. 

İşverenin Ağustos ayında normal çalışma düzenine dönmesi halinde kısa çalışma ödeneği hakkından yararlanması şartı ile Eylül ayından itibaren geçerli olmak üzere 3 ay boyunca yani Kasım ayı sonuna kadar prim teşviki alma hakkı elde edilmiş olacak. 

DİJİTAL MECRALAR KOMİSYONU KURULMASI İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN

28 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan 7252 Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun içerisinde yer alan madde kapsamında alınan karar şu şekilde;

DEVLET ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞAN İÇİN AYLIK 956 TL DESTEK PARASI ÖDEYECEK 

Uygulama kapsamında devlet aylık olarak en fazla 956 liralık destek ödemesi yaparken bu da 3 aylık süre döneminde toplamda 2 bin 868 liraya tekabül edecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (31)
Ercan atay 6 ay önce
Belediyede calisan asgari ücretli taseronada vuruyormu bu zam?????
Cavit 6 ay önce
Haberi gören zavallı asgari ücretlide sevindi halbuki patron kıyağı her zaman ki gibi
Hamide Arslan 6 ay önce
İyide asgari ücretle çalışan işçiler en az günde 10 saat çalışıyorlar canları çıkıyor çoğu 4 5 kişilik aileyi geçindrme çabasında işverene destek veriliyor tamamda işçilr ne fayda görüyor yazık yazık patronlar zaten zenn
Yasin 6 ay önce
Bizlere neden ödenmedi peki milleti kandirmaktan başka bir şey değil bu
Mesut 6 ay önce
İşçi ölsün yaşasın zenginler☹️
Davut arı 6 ay önce
Başlık nediyor içerik nediyor yazıklar olsun. Zengin daha da zengin olmaya devam etsin
Okan 6 ay önce
Bosuna kimseden bisey beklemeyelim tesvik patrons var isci 2324 tlye Devam...
İsmet Gözükara 6 ay önce
Yine zengine kıyak. Kardeşim zengine verene kadar şu an dar boğazda olan asgari ücretli çalışana ödeyin. Yazık bu vatandaşa. Zengin kadar garibanınıda düşün biraz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın