Reuters Tüm Dünyaya Duyurdu! Türkiye'nin Karadeniz'de Bulduğu Doğalgazın Miktarı Ne Kadar?

Yabancı haber kaynakları Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz bulduğuna dair iddialarına detaylandırarak devam ediyorlar.

Reuters Tüm Dünyaya Duyurdu! Türkiye'nin Karadeniz'de Bulduğu Doğalgazın Miktarı Ne Kadar?

Yabancı haber kaynakları Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz bulduğuna dair iddialarına detaylandırarak devam ediyorlar. Reuters'in yayınladığı son habere göre bulunan doğalgaz Türkiye'nin 20 yıllık ihtiyacını karşılayacak miktarda olduğunu dünyaya aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjde açıklamasının etkileri tüm dünyada devam ediyor. Henüz resmi bir detay kamuoyu ile paylaşılmazken yabancı haber kaynakları iddialarını Türk yetkililere dayandırarak detaylandırıyorlar.



TÜRKİYE'NİN 20 YILLIK İHTİYACINI KARŞILAYACAK!



Reuters'in tüm dünyaya duyurduğu ve Türk yetkililerinden aldıkları bilgileredayandırdıkları habere göre Türkiye Karadeniz'de doğalgaz buldu. Bulunan bu doğalgazın miktarıile alakalı olarak da bilgi veren Reuters Türkiye'nin 20 yıllık enerji ihtiyacını tek başına karşılayabilecek seviyede olduğunu belirtti.



ÜRETİMİN BAŞLAMASI 10 YILI BULABİLİR



Batı Karadeniz'de bulunan ve Tuna-1 isimli arama bölgesinde keşfedilen doğalgazın 800 milyar metreküp olduğu bildirildi. Türkiye için yeni bir dönemi başlatması beklenen doğalgazın üretimine başlanmasının 7 ile 10 yılı bulabileceği ifade edildi. Ayrıca bu doğalgazın üretimi için yapılması gereken yatırım maliyetinin de 3 milyar dolar olacağı aktarıldı.



CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK



Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın İstanbul'da yapacağı açıklama ile bu gelişmeyi resmen duyuracak. İstanbul'dan tüm Türkiye'ye müjde verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen açıklamayı saat 15:00'te gerçekleştirecek.



Emlak365.com


Yorumlar (0)