Ripple CEO'su Garlinghouse'dan Büyüme Mesajı Geldi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile XRP üreticisi şirket Ripple arasında gerilim sürüyor.

Ripple CEO'su Garlinghouse'dan Büyüme Mesajı Geldi
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile XRP üreticisi şirket Ripple arasında gerilim sürüyor. Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse, Reuters’e yaptığı açıklamalar ile süreci değerlendirdi. SEC ile olan davanın şirketi nasıl etkilediği hakkında açıklamalarda bulunan Garlinghouse, Asya bölgelerinde regülasyon sorunları ile karşılaşmadıklarını açıkladı.

SEC 1.3 milyar dolarlık kayı dışı menkul kıymet sattığı gerekçesi ile Ripple şirketine dava açmıştı. 2020 yılının aralık ayında başlayan dava sürecinin ilk duruşması şubat ayında gerçekleşti. Ripple şirketi dün davanın reddi için talepte bulundu. Brad Garlinghouse, SEC ile yaşanan olumsuz sürecin XRP’yi ve şirketi nasıl etkilediğini açıkladı.

ABD’nin Ripple Tutumu Şirketin Anlaşmaları Üzerinde Olumsuz Etki Yaratıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gerçekleştirdiği açıklamada SEC ile dava sürecinin etkili olduğu tek bölgenin ABD olduğunu, Asya bölgesindeki çalışmaların ise başarılı şekilde devam ettiğini belirtti. Asya ve Japonya bölgelerindeki faaliyetlerine devam ettiklerinin açıklayan Galinghouse, SEC davasında olduğu gibi bu bölgelerde XRP ile ilgili belirsizlik olmadığını, Asya’da regülasyon sıkıntısı yaşamadıklarını açıkladı.

SEC davasının açılmasından bu yana 15 yeni şirket ile daha anlaşma imzaladıklarını açıklayan Brad Garlinghouse, küresel çalışmalarına devam etmekle beraber SEC’nin Ripple hakkındaki belirsiz tutumunun şirketin anlaşmalarını kötü etkilediğini belirtti. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere XRP, Asya bölgesinde likitidesini büyütmeye devam ediyor.

Ripple XRP İle İlgili Çalışmalarını Sürdürüyor

Ripple şirketi ABD bölgesinde XRP ile ilgili sıkıntılar yaşamakla beraber çalışmalarını sürdürüyor. Şirket üreticisi olduğu XRP’yi geliştirmek için birçok yeni faaliyeti devreye sokmaya devam ediyor. Çalışmaların devam etmesi şirketin davayı kazanacağı yönünde kendine güvendiğini göstermekle beraber kripto para piyasasındaki birçok kurum ve analist ise Ripple’ın davayı kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu açıklıyor. Dava süreci ile ilgili belirsizlik devam etmekle beraber şirketin red talebinin onaylanıp onaylanmayacağı da merak konusu oldu.
Yorumlar (0)