Ripple CEO'su: SEC Davasını Kaybetmemiz ABD Saygınlığını Etkiler!

Axios’a röportaj veren Brad Garlinghouse, şirketlerinin SEC ile olan davalarını ele alarak, davanın kaybedilmesi halinde ABD’nin kripto para dünyasındaki saygınlığının negatif yönde etkileneceğini ifade etti.

Ripple CEO'su: SEC Davasını Kaybetmemiz ABD Saygınlığını Etkiler!
Axios’a röportaj veren Brad Garlinghouse, şirketlerinin SEC ile olan davalarını ele alarak, davanın kaybedilmesi halinde ABD’nin kripto para dünyasındaki saygınlığının negatif yönde etkileneceğini ifade etti. Davanın sürekli olarak gündeme gelmesinin sadece Ripple’a değil kripto para dünyasına ve ABD para evrenine de zarar verdiğini vurguladı.

SEC ve Ripple Davasında Son Yaşananlar

Ripple şirketi belirli cevapları resmi şekilde geçen hafta Perşembe günü mahkemeye sunmuştu. XRP’nin menkul kıymet olarak görülmesinin ise bir kayıt’ı zorunlu kılamayacağını ifade etmişti. Son olarak yine geçtiğimiz hafta, Tetragon Financial Group ile olan ayrı bir dava sürecini ise kazanmıştı.

Tetragon’la olan davalarında 2019 senesi SEC davası başlangıcına bağlı olarak alınan hisselerinin Ripple’a geri verilmesi talep edilmişti. SEC ile dava süreci devam ettiğinden ve henüz XRP menkul kıymet olarak sayılamayacağından Ripple bu davayı kazanarak, hisse geri alım avantajını kazandı.

XRP’yi Konu Alan Garlinghouse Açıklamaları

Garlinghouse birden fazla ülkenin XRP’yi menkul kıymet olarak görmediğini belirterek, "Birleşik Krallık, İsviçre, Singapur, Japonya gibi ülkelerin tümü XRP’nin menkul kıymet olmadığını kabul etti. XRP’nin menkul kıymet olduğunu söyleyen dünya üzerindeki tek ülke ABD oldu. Bu yüzden ABD’nin kripto para evrenindeki imajı için bu durum oldukça kötü." ifadelerini kullandı.

Garlinghouse yaptığı açıklama kapsamında bugün bir kripto para şirketi kurmak istese bunu kesinlikle ABD dışında yapacağını belirtti. Diğer yandan SEC davasını kazanacakları yönünde inancının kuvvetli olduğunu, davayı kaybetmeleri halinde ise daha açık ve net regülasyon taleplerinin bulunduğu bir ülkede sistemi yeniden yapılandırmaya çalışacaklarını belirtti.

Dava Neden ABD’yi İlgilendiriyor?

Garlinghouse tüm dava sürecinin ve asıl konunun neden ABD’yi ilgilendirdiğini açıkça ifade etti. Ripple CEO’su ‘’ ABD internete bağlı ülkelerin tümünün kar elde etmesinde etkili bir rolü üstlendi. Bu ABD’nin doğasında var. Jeopolitik bir gücü bu alandan kazandı. Ancak bir sonraki jenerasyonun teknolojisi olan blokzincirde bizim lider olmamız Amerika için kötü olacaktır. Bu yüzden bunu istemiyorlar.’’ dedi.
Yorumlar (0)