Ripple Kurucusu XRP Satışı ve Transferlerini Yapmaya Devam Ediyor!

Eski CTO, 22 ve 26 Şubat tarihleri arasında beş kez olmak üzere 19 milyon XRP’den fazla ödeme gerçekleştirdi.

Ripple Kurucusu XRP Satışı ve Transferlerini Yapmaya Devam Ediyor!
Eski CTO, 22 ve 26 Şubat tarihleri arasında beş kez olmak üzere 19 milyon XRP’den fazla ödeme gerçekleştirdi. Ödemlere ait görseller ise basına sunuldu. 20 Şubat tarihinde 38 milyondan fazla XRP cüzdandan alınarak başka bir alana taşınıyor. Bu işlemlerin ise SEC davaları ile paralel dönemde yapılması yatırımcının dikkatini çekti.

XRP’leri Nakde Çeviriyor!

XRP’nin fiyatı son iki hafta içinde düşüşü gündeme sıklıkla getirdi. Hatta en son 24 saat içinde %7’lik bir fiyat düşüşü hakim oldu. Fiyat ise düşüşler ile birlikte 0,43 dolar rakamına kadar gerileyerek işlem gördü. Bu durumlar, McCaleb’ın nakde çevirdiği XRP miktarının ortalama 58 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Daha öncesinde 12 ve 15 Şubat tarihleri arasında Ripple kurucu ortağı 114 milyondan fazla XRP aktarımı yapmıştı. Son işlemler ardından ise McCaleb’ın cüzdanında 76 milyondan fazla XRP kaldı. Bu durum yatırımcılara ismin Ripple Labs üzerinden ne kadar XRP depoladığını sorma gereksinimi yaratıyor.

Soğuk Cüzdanlardan Transfer Yapılıyor!

Bir analist, tacostanda cüzdan fonlarının dışında, McCaleb’ın soğuk cüzdanlarında kalan 2 milyardan fazla XRP’ye sahip olduğunu ve CTO’nun cüzdanından büyük bir miktarda XRP aktarımına devam etmesi halinde Mayıs ayına kadar cüzdan bakiyesinin tükeneceğini belirtti.

Eski CTO ise bilinen 6 farklı kripto para cüzdanına ve bunların her biri içinde oldukça fazla miktarda XRP’ye sahip. Merkeziyetsiz olma iddiası ile yola çıkan XRP’nin geniş bir oranının Ripple Labs eski CTO’su tarafından yüksek ölçülü olarak saklanması dikkat çekti. Bu cüzdanlar içinde üretimden ve yatırımdan doğan payların bulunması muhtemelken, problem yüksek limitli aktarımların nereye yapıldığı konusunda çıkıyor.

Diğer yandan Transfer işlemlerine ilişkin ekran görüntülerinin basın ile paylaşılması ardından yatırımcılar eski CTO’nun sahip olduğu XRP servetinin dudak uçuklatıcı derece olduğunu gördüler.
Yorumlar (0)