Ripple Şirketinin Merkezi San Francisco'da Kalacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile dava sürecinde olan Ripple son dönemlerde en çok gündeme gelen kripto para şirketi olmaya devam ediyor.

Ripple Şirketinin Merkezi San Francisco'da Kalacak
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile dava sürecinde olan Ripple son dönemlerde en çok gündeme gelen kripto para şirketi olmaya devam ediyor. SEC ile karşı karşıya geldiği dava ile adından sıkça söz ettiren şirketin kurucu ortaklarından Chris Larsen, The San Francisco Chronicle dergisine verdiği demeçte şirket hakkında uzun süredir ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Şirketin merkezini taşıyacağına yönelik iddialara yanıt veren Larsen, Ripple için en uygun bölgenin San Francisco olduğunu belirterek, merkezi taşımayacaklarını açıkladı.

2020 yılının son aylarında ABD’deki regülatör belirsizliklerini sürekli eleştiren Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ülkedeki kripto para düzenlemelerinden memnun olmadıklarını dile getirmişti. Ekin ayından bu yana şirketin kripto para konusunda daha rahat hareket edebileceği bir bölgeye taşınacağı iddiaları gündeme gelmeye başlamıştı. Aynı süreçte Ripple şirketinin merkezinin taşımak için Japonya, Birleşik Krallık ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerle anlaşma için dialoğa girdiği de gündeme gelmişti. 2020 yılının sonundan bu yana devam eden tartışmalarla ilgili açıklama yapan Chris Larsen ise San Francisco’nun  çeşitlilik ve yaratıcılık açısından başarılı bir şehir olduğunu, merkezlerini taşımayacaklarını açıkladı.

Ripple Olumsuzluklara Rağmen Merkezini Değiştirmeyecek, San Francisco’daki Yatırımlar Devam Ediyor

Ripple şirketi ABD’de birçok olumsuzluk yaşamasına rağmen merkezinin başka bir bölgeye taşımayı düşünmüyor. Son olarak SEC ile başlayan dava süreci şirketin arkasında olduğu kripto para birimi XRP üzerinde de birçok olumsuz etki yaratmakla beraber Ripple şirketi merkezi olan San Francisco’da çalışan sayısını arttırmaya ve yatırımlarına devam ediyor. Şirket ekibini güçlendirmenin yanı sıra şehirdeki küçük işletmeleri de çeşitli yatırımlar ile destekliyor.

Ripple ve SEC Davası Belirsizliğini Koruyor

Ripple şirketinin kurucu ortaklarından Chris Larsen, şirketin merkezinin taşımayacaklarını açıklamış olmakla beraber SEC ve Ripple arasında 22 şubatta hazırlık davası görülen mahkeme sürüyor. Dava ile ilgili belirsizlikler devam ederken, Ripple davanın geri çekilmesinin talep etti.
Yorumlar (0)