Ripple (XRP) Teknik Analizleri Hakkında Son Veriler Açıklandı!

XRP’nin 24 saat içinde oluşan hacminin 6 milyar dolara ulaşması ve DOT ile Cardano’nun toplamını geçmesi, aslında şu sıralarda çok aktif bir alım satıma sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Ripple (XRP) Teknik Analizleri Hakkında Son Veriler Açıklandı!
XRP’nin 24 saat içinde oluşan hacminin 6 milyar dolara ulaşması ve DOT ile Cardano’nun toplamını geçmesi, aslında şu sıralarda çok aktif bir alım satıma sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Alım-satım işlemleri sonunda fiyat 24 saat içinde artış yakalarken, son 1 saat içinde düşüş gösterdi.

Fiyat Hareketleri

XRP cephesinde gelişen 24 saat içinde fiyat artışı ve 1 saat içinde fiyat düşüşü hareketleri yatırımcıların tek bir yöne odaklanmasını etkiliyor. Analistler buna bağlı olarak şuan hem alış hem de satış işlemlerinin yoğunlukta olduğunu ifade ettiler. XRP/USD teknik analizine bakıldığında 0,51 dolara kadar gerileme yapan parite, an itibari ile 0,54 dolara ulaştı.

Analistler XRP fiyatının 0,54 dolar seviyesini gelmesi ile teknik analiz kapsamında, %23,6’lık direnç noktasının üzerine çıkıldığını belirttiler. XRP fiyatının %23,6’lık Fibo’ya denk gelen 0,5320 dolar değerinin üstüne çıkması ardından sıradaki hedef 0,57 dolar olarak görülüyor. Eğer kripto para birimi 0,57 doların üzerinde bir kapanışı gerçekleştirebilirse, fiyatın bir sonraki hedefi ise analistler tarafından 0,62 dolar olarak gösterildi.

Kapanış Olumlu Olursa Hedef Fiyat

Kapanışın olumlu olması halinde bir sonraki fiyat hedefi olarak görülen 0,62 dolara ulaşılması için ise pivot seviye olarak açıklanan 0,5320 dolar fiyatının altına inilmemesi gerekiyor. XRP bu fiyatın altında konumlanırsa bir artış hareketi söz konusu olmayacak. Analistler XRP’yi 0,62 dolara çıkmaktan alıkoyabilecek bir başka verinin ise 0,5627 dolarlık direnç noktası olduğunu açıkladılar.

XRP eğer 0,5627 dolarlık pivot noktasını kırabilirse, 0,55 doları kendine destek haline getirecek. Daha önce bu seviyede bir destek yarattığında, 0,77 dolar düzeyine doğru hareket etmeye başladığı görülmüştü. Bu desteği ise defalarca test etmeyi başarmıştı. Analistler şuan ise her hangi bir çekilme olmaması halinde yönün 0,77 dolar fiyat düzeyi olduğunu vurguladılar.
Yorumlar (0)