Rönesans İnşaat Lakhta Center ile Dünyanın En Prestijli Gökdelen Ödülünü Kazandı!

Türkiye'nin inşaat sektöründeki gururlarından biri olan ve Rusya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde projelere imza atan Rönesans İnşaat dünyanın en prestijli gökdelen ödülü yarışmasında Lakhta Center ile ödülü kazanan marka oldu.

Rönesans İnşaat Lakhta Center ile  Dünyanın En Prestijli Gökdelen Ödülünü Kazandı!

Türkiye'nin inşaat sektöründeki gururlarından biri olan ve Rusya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde projelere imza atan Rönesans İnşaat dünyanın en prestijli gökdelen ödülü yarışmasında Lakhta Center ile ödülü kazanan marka oldu. Emporis Gökdelen Ödülü yarışmasında bir ilk yaşandı ve ilk defa Rusya'da yer alan bir proje ödüle layık görüldü.

Dünyanın en prestijli gökdeleni ödülü olarak isimlendirilen Emporis Gökdelen Ödülü 2020 sahibini buldu. Rönesans İnşaat uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi ve Lakhta Center gökdelen projesi ile ödülü kazanan isim oldu. LAKHTA CENTER PROJESİ EMPORİS GÖKDELEN ÖDÜLÜ 2020 İLE DÜNYANIN EN PRESTİJLİ GÖKDELENİ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI! Yapımı süresi boyuncada yakından takip edilen ve çok sayıda rekora imza atan Lakhta Center projesi beton dökme işleminde kullanılan 19,624 metreküp beton ile Guiness Rekorlar Kitabına dünyanın en hacimli kesintisiz beton dökme işlemi ile girdi. Toplam ağırlığı yaklaşık 670 bin ton olan  gökdelen projesi inşaatında kullanılan kazıkların çapı ise 2 metre boyutunda. Kazıkların 82 metre derinliğe inşa edilen proje bu alanda da farklı bir dünya rekoruna sahip bulunuyor. 462 metre yüksekliğe sahip olan Lakhta Center Gökdelen Projesi Rusya'nı ve Avrupa'nın en yüksek binası olarak tescillenirken dünyanın en yüksek binaları sıralamasında ise 14. basamakta yer alıyor. RÖNESANS İNŞAAT KAÇ YILINDA KURULDU, SAHİBİ KİM?Rönesans Holding 1993 yılında Rusya St. Petersburg’da kuruldu. Rönesans İnşaat sahibi ise Erman Ilıcak'tır. 1993 yılında kurulan şirket yurt dışında çok sayıda projesi ile ENR (Engineering News Record) tarafından yayımlanan ve müteahhitlik firmalarının ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri yıllık gelirleri esas alarak oluşturulan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 23. sırada yer aldı.Rönesans İnşaat 2019 yılındaki sıralamasına göre 2020 yılında sıralamada 10  basamak birden yükselmiş ve 23’üncü sıraya yerleşerek uluslararası sektörde de dikkat çekmişti. Rönesans İnşaat sıralamada Avrupa da en büyük 9’uncu müteahhitlik şirketi olurken, Türk inşaat şirketleri arasında ise birinci basamakta yer alıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)