Rusya'dan Bitcoin Ve Kripto Paralar İçin Sahte Para Açıklaması!

Kripto para piyasaları hakkında dünyanın ileri gelen ülkelerinden olumsuz açıklamalar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Son açıklamayı Rusya'nın en büyük ikinci bankasının başkanı yaptı. Bu açıklama Bitcoin fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Rusya'dan Bitcoin Ve Kripto Paralar İçin Sahte Para Açıklaması!

Dünya finans sektörü yeni bir yatırım aracı olan kripto para piyasalarını kabul etmemek için direnmeye devam ediyor. Bu piyasanın önde gelen para birimi olan Bitcoin ise en başta bulunan hedeflerden birisi oluyor. Japonya, Çin ve güney kore'nin kripto para birimlerine karşı olumsuz tutumu bu para birimlerine büyük darbe vurmuştu. Şimdi ise Rusya'dan kripto para hamlesi geldi. 

RUSYA'DAN KRİPTO PARALAR İÇİN OLUMSUZ AÇIKLAMA

Rusya'da faaliyet gösteren en büyük ikinci banka olan VTB'nin başkanı Andrey Kostin, kripto para piyasaları hakkında oldukça olumsuz bir açıklama yaptı. Bitcoin için sahte para tanımlaması yapan Andrey Kostin, “Banka olarak bit Bitcoin'i hiç sevmiyoruz. Kripto para madenciliği orta çağ döneminde suçluların sahte para basmalarına çok benziyor. Bir gerçekliği yok. Sürdürülebilirliğinden de söz edemeyiz. Dünya finans piyasasının geleceğinde olacağını düşünmüyorum. Kripto para piyasaları dönemlik bir modadan ibaret. Modası geçince çöp olacakları bugünden çok belli.” dedi. 

DİJİTAL PARAYA EVET KRİPTO PARAYA HAYIR!

Dijital paralar ile kripto paralar arasında bir fark olduğunu söyleyen Andrey Kostin, “Dijital para ile kripto para karıştırılmamalı. Bir devlet desteği ile dijital para basılabilir. Bunu biz zaten destekliyoruz. Banka olarak Rusya'nın dijital ruble çalışmasını savunuyoruz. Çünkü orada bir devlet desteği ve garantisi var. Kripto paralar batarsa karşınızda bir muhatap bile yok.” ifadelerini kullandı. 

Kripto para piyasaları tüm dünyadan tepki almaya devam ediyor. Devletler kripto paraların kontrol edilemez olmasından dolayı olumlu karşılamıyorlar. Özellikle kara para aklama endişesi kripto paraların en büyük handikapı oluyor. Bunun yanında bir güvence verilmemesi de riskli bir yatırım olarak değerlendirilmesdine yol açıyor. Bundan dolayı kripto para piyasaları yasal bir zemine oturtulamıyor. Gelen bu açıklamalar da başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralarda değer kaybına neden oluyor.

Yorumlar (0)