Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan Faizsiz 12 Ay Ödemesiz 100 Bin TL Acil Destek Esnaf Kredisi Açıklaması

Giresun Dereli'de selden etkilenen esnaf ve KOBİ'lere sağlanacak desteklere ilişkin açıklamalarda bulunan Mustafa Varank, kredi destek programından bahsetti.

Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan Faizsiz 12 Ay Ödemesiz 100 Bin TL Acil Destek Esnaf Kredisi Açıklaması

Giresun Dereli'de selden etkilenen esnaf ve KOBİ'lere sağlanacak desteklere ilişkin açıklamalarda bulunan Mustafa Varank, kredi destek programından bahsetti. Bakan Varank açıklamasında bu program ile vatandaşların 100 bin TL kredi kullanabileceklerini ifade etti.

Giresun Dereli'de yaşanan sel felaketinden sonra bölgenin ihtiyaçları giderilmeye çalışılıyor. Yaşanan felaket sonrasında oluşan maddi hasarın ardından devlet çeşitli destek programlarını uygulamaya koymuştu. Bu programların ardından selden olumsuz etkilenen esnaflar için kredi desteği açıklaması geldi. BAKAN VARANK'TAN KREDİ DESTEĞİ AÇIKLAMASISanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB tarafından başlatılan kredi desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sel bölgesinde yer alan esnaf ve KOBİ'ler için sağlanacak 'Acil Kredi Destek Programı' hakkında bilgi veren Bakan Varank, vatandaşların 100 bin TL'ye kadar kredi kullanabileceklerini söyledi. Bakan Varan destek kredisine ilişkin konuşmasında "Ekonomik ve sosyal hayatın süratle normale dönmesi için afetten zarar gören KOBİ’ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği devreye sokulmuştur." ifadelerini kullandı. 12 Ay Ödemesiz Yüzde 0 FaizliMustafa Varank konuşmasında KOSGEB üzerinden sağlanacak kredi için özellikleri de açıkladı. Bakan Varank söz konusu kredinin faizsiz ve belli bir dönem ödemesiz olacağını ifade eden Bakan Varan şu bilgileri verdi."Yani işletmelerimiz krediyi sıfır faizli olarak kullanacak. Kredi vadesinin ilk 12 ayı ödemesiz olacak. Daha sonra ödemeler, 3’er aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ay olarak yapılacak. Biz bu mekanizmayı daha önce, Elazığ ve Malatya depremlerinden zarar gören firmalarımız için kullanmıştık. Düzce ve İstanbul Eminönü’nde yaşanan sel hadiselerinde de KOSGEB hemen devreye girmiş ve yaraları hızlıca sarmıştı."Emlak365.com


Yorumlar (0)