Satoshi Dönemine Ait 5.000 BTC'nin Hareketi Yakalandı!

Popüler kripto para takip botlarından bir tanesi Satoshi’ye ait olduğu bilinen kripto para cüzdanında 7 sene ardından ilk kez hareketlilik olduğunu yakaladı.

Satoshi Dönemine Ait 5.000 BTC'nin Hareketi Yakalandı!
Popüler kripto para takip botlarından bir tanesi Satoshi’ye ait olduğu bilinen kripto para cüzdanında 7 sene ardından ilk kez hareketlilik olduğunu yakaladı. Kripto para cüzdanından tam 5000 BTC’nin işlem için hareket ettiği gündeme yansıdı.

Cüzdandan Başka Bir Cüzdana Transfer Yapıldı!

Kripto para izleme hizmetleri arasındaki Wahle Alert, Bitcoin’in ilk çıkış günlerinde BTC birikimi yapan bir kripto para balinasının en son 7 yıl önce işlem yaptığı kripto para cüzdanına tekrar para aktardığını açıkladı. Bu cüzdanın ise uzun süredir Satoshi’ye ait olduğu düşünülüyordu.

Cüzdanın en son 2014 senesinde yatırım amacıyla kullanıldığı ve daha sonra hareketlerin kaybolduğu belirtilmişti. Şimdi ise 5.000 BTC bakiyenin bilinmeyen başka bir cüzdana gönderiminin yapıldığı açıklandı. Diğer yandan 5.000 BTC gibi yüksek bir bakiye miktarının en son yedi sene kadar önce başka bir cüzdana aktarıldığı ve bu denli büyük bir bakiye aktarımının ise normal bir yatırımcı tarafından yapılamayacağı biliniyor.

Cüzdan Ortaya Çıktığında Boğa Koşusu Başlıyor!

Yedi yıl önce 5.000 dolar seviyesine en yakın transferin başka bir cüzdana bu cüzdandan yapılması ardından BTC için uzun bir boğa koşusunun başladığı ifade edildi. Şimdi ise 2021 Martında aynı cüzdanın birden ortaya çıkması ve transfer yapması yatırımcıları ve analistleri heyecanlandırdı.

Whale Alert eğer geçmişte yaşanan olay tekrar gündeme gelirse önümüzdeki dönemde bir Bitcoin boğa koşusu olabileceğini belirtiyor. Satoshi’ye ait olduğu düşünülen bu gizemli cüzdan her gündeme geldiğinde ise kripto para piyasasında dengeler değişiyor. Son olarak 7 önce sene ortaya çıkıp BTC fiyatlarında artışa sebep olan cüzdan, şimdi ise 5.000 BTC’lik transfer neden yapılmış olabilir sorusunu güdeme getirdi.

Yatırımcılar Satoshi’nin hayatta olması halinde BTC fiyatlarına yönelik müdahaleler için 5.000 BTC transferi ile farklı alım işlemlerini destekleyebileceğini düşünüyorlar. Analistler de aynı görüş içerisinde birleşiyor.
Yorumlar (0)