SEC, Ripple Şikayetleri Hakkında Değişikliğe Gitti! Dava Süreci Etkilenecek mi?

Bilindiği üzere Ripple ve SEC davası ile ilgili 22 Şubat’ta ön duruşma gerçekleşecek.

SEC, Ripple Şikayetleri Hakkında Değişikliğe Gitti! Dava Süreci Etkilenecek mi?
Bilindiği üzere Ripple ve SEC davası ile ilgili 22 Şubat’ta ön duruşma gerçekleşecek. Bu duruşmanın tarihine birkaç gün kala SEC tarafından yeni bir hareket geldi. SEC suçlamalarında bazı değişikliklere gittiğini açıkladı.

Twitter’dan Duyuruldu!

Alderoty tarafından davaya ilişkin yapılan Twitter paylaşımında ‘’ Çoğunuzun görmüş olduğu gibi, SEC bugün şikayetinde değişiklik yaptı. Tek bir yasal iddia kaldı: XRP’nin belirli dağıtımları bir yatırım sözleşmesi oluşturdu mu?’’ ifadeleri yer aldı.

Ripple’ın XRP hakkındaki ana argümanı, XRP’nin hisse senedine benzer bir ‘’yatırım sözleşmesi’’ olmadığıydı. Konuyla alakalı açıklama gerçekleştiren, kripto para dünyasının tanınan ismi Celil Öztürk ise ‘’ Davada SEC’in ana argümanı XRP’nin yatırım sözleşmesi özelliği taşıyıp taşımadığı.’’ dedi.

Peki bu iddia değişimi dava sürecini etkileyecek mi? Yada taraflarda herhangi birinin davada daha güçlü olmasını sağlayacak mı? Bu hususta ise kripto para dünyasının popüler isimlerinden Timoty Peterson, ‘’ SEC ve Ripple davası değişikliği hakkında birçok yanlış bilgi var. Bu tarz değişiklikler yaygındır ve bu davayı aslında maddi olarak ilgilendirmiyor. İddia edilen ihlallere ve yardım taleplerine bakıldığında, Aralık ayındaki dosyalama ile bugünkü arasında içerikte bir değişim görünmüyor.’’ dedi.

Hukukçular Olabilecekleri Açıkladılar

Kripto para dünyası ile yakından teması olan hukukçu Jesse Hynes’e göre ise durumlar görüldüğünden daha farklı. Hyns konu ile ilgili açıklama yaparken, Bu değişikliklerin ana hedefinin Brad ve Chris’in red dilekçesi vermelerini önlemek olduğunu ifade etti. Davada 3 sanık olduğuna ve Ripple, Brad, Chris üçgeninin ve avukat ekiplerin davada yer aldığına dikkat çekti.

Brad ve Chis tarafından SEC’e ‘’bize karşı uygun bir iddia belirtmediniz, bu yüzden red talebinde bulunacağız.’’ tepkisinin gelmemesi için iddiada bir değişikliğe gidildiğini düşünüyor. Bu iddia dikkate alınırsa kişilerin davadan düşürülmesi ancak şirket için davanın devam etmesi bekleniyor. SEC’in değiştirilmiş hikayesi ardından ise şimdi Brad ve Chris’in önerge sunmaları gerektiği ve yeni bir cevap vermeleri gerekeceği avukatlarca belirtildi.
Yorumlar (0)