SEC ve Ripple Savaşı Bitmiyor! Davada Yeni Gelişmeler Neler?

SEC ile Ripple arasında olan ve XRP’nin menkul kıymet sayılıp sayılmamasına yönelik konuyu ele alan dava gündem olmaya devam ediyor.

SEC ve Ripple Savaşı Bitmiyor! Davada Yeni Gelişmeler Neler?
SEC ile Ripple arasında olan ve XRP’nin menkul kıymet sayılıp sayılmamasına yönelik konuyu ele alan dava gündem olmaya devam ediyor. Geçen haftadan beri kripto dünyasında takip edilen davada yeni gelişmeler basına yansıdı.

SEC ve Ripple Uzlaşması

Son olarak SEC ve Ripple davasında iki tarafta brifing vermek üzerine öneri yapılan bir program üzerinden anlaşmaya vardılar. Ripple’ın kurucu ortağı Christian A. Larsen bireysel davasını reddedeceğini belirtti. Dava için hem Ripple tarafından hem de SEC’den gelen çok sayıda belge bulunuyor.

Ripple CEO’su ise son olarak SEC’den gelen suçlamaları kabul etmediğini belirten bir mektubu göndermişti. Ancak bir kaç gün öncesinden SEC bu hamleyi değerlendirerek,  talebin red edilmesini istedi. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğu yönündeki ifadelerini yenilemişti.

SEC’in Yeni Paylaşımı

Ripple CEO’nun mektubu ardından ise SEC çarpıcı bir paylaşım gerçekleştirdi. SEC, Yargıç Torres’in sanıkların brifing için anlaşması hakkında düzenlemiş olduğu bir metni paylaştı. Bu kapsamda her iki tarafta, belirli detayları açıkladıkları dilekçeleri sunacaklar.

Mektuba ek olarak, Garlinghouse ve Larsen’in hukuk ekibinde görev alan kişiler ise 10 sayfadan uzun bir cevap dilekçesi ile karşılık verdiler. SEC ise brifing’de uzlaşma koşulun kabul etti. Avukatlar bu koşulun SEC tarafından kabul edildiğini, çünkü şimdi SEC’inde en az 10 sayfalık bir metin ile savunma yapma hakkının doğduğunu belirttiler. Bunu ise bir avantaj olarak görüyorlar.

Belirsizlik Sürecek!

Brifing programı sadece davanın ilerlemesi için etki eden bir araç olarak görülüyor. Özellikle Ripple’ın hamlelerinin anlaşılması için uzunca bir dönem beklenmesi gerektiği belirtildi. Bu durum ise aynı zamanda XRP yatırımcıları için bir belirsizliğin uzun vadede devam etmesi anlamına geliyor. Dava süreci uzadıkça XRP’ye önceden sahip olan yatırımcılar sonucu daha fazla merak ediyorlar. XRP’nin borsalara tekrar giriş yapması hakkında detay ise dava sonunda belli olacak.
Yorumlar (0)